Bir paket kına yetmedi bir çuval gönderecekler

Türk-Eğitim Sen Bolu Şubesi, okul yöneticilerini değerlendirme sürecinde haksızlık yaşandığını gerekçesiyle değerlendirme işinin peşini bırakmıyor. Sendika Başkanı Hüsnü Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu başta olmak üzere, değerlendirme sürecinde yer alan tüm yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptıkları kınalı eylemi genişleterek bir çuval kınayı idarecilere göndereceklerini açıkladı.

 Bir paket kına yetmedi bir çuval gönderecekler

Haber: Kasım ŞAHİN

Türk-Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman ve sendika üyeleri geçtiğimiz hafta Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde okul yöneticilerini değerlendirme süreciyle ilgili eylem yapmış, yanında getirdiği kınayı müdürlük önüne dökerek Bolu’da büyük yankı uyandırmıştı.

Sendika başkanı Yaman, yapılanların haksızlık olduğunu savunarak bu işin peşini bırakmıyor. Yaman’dan alınan bilgiye göre İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu başta olmak üzere bu değerlendirmeye katılan tüm yetkiler hakkında adli süreç başlatılacak. Yaman yaptığı açıklamada; “Yaşananları adliye sürece taşıyacağız. Bu işte sorumlu kimler varsa hepsinin hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Herhâlde geçen haftaki eylememizde getirdiğimiz kınalar yetmemiş. Bu sefer çuvalla kına getireceğiz. Bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Hakkımızı sonuna kadar arayarak bu haksız değerlendirme kabul etmeyeceğiz.  Ciddi endişelerimiz var. Siyasetin ve yandaş bürokrasinin kumandası altında olan kişiler bu değerlendirmeleri etkiledi. Torpili olan, iktidara yakın duran, malum sendikaya üye olan okul yöneticilerine yüksek puanlar verilmiştir. Okullarından tam puan alan müdürlere ise şube müdürleri tarafından az puan verilmiştir. Okul müdürlerinin becerisi ve kıdemi hiçe sayılmıştır. Değerlendirmeler objektif değildi, siyasidir, usulsüzdür” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128