BİR TARAFTA ÇEVRE KATLİAMI DİĞER TARAFTA PATATESLERE ZEHİRLİ SU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın sürekli olarak övgüyle bahsettiği ve suyunda balık tutulabilecek, hatta ve hatta plaj gibide kullanılacak olan Büyüksu ve çevresi alarm vermeye başladı. Büyüksu Berk Köyü çevresinde çevre katliamı yaşanırken yine Büyüksu’nun takip ettiği Ahmetler ve Tatlar Köyünde ise tam bir facia yaşanıyor. Sanayi atıklarıyla birlikte bölgedeki tavuk firmalarının atıkları nedeniyle zehir saçan suyla köylüler patateslerini sulamak zorunda kalıyorlar.

BİR TARAFTA ÇEVRE KATLİAMI DİĞER TARAFTA PATATESLERE ZEHİRLİ SU

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bolu Belediyesi’nin bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü derhal Ahmetler ve Tatlar Köyüne İl Tarım Müdürlüğünden yetkililerle giderek buradan geçen Büyüksu’dan numune alıp suyun ne kadar zehirli olup olmadığını tespit etmesini, şayet raporların korkunç derecede çıkması halinde derhal patates ve buğday üreticisinin uyarılarak, gerekirse satın alınarak yaşanması olası bir sağlık skandalını önlemsini ve sulama yapılmasını önlenmesini bekliyoruz.

Gazetemiz aracılığıyla, diğer bir uyarı da Bolu Belediyesi’ne yapıyoruz! Yıllardır Büyüksu ve çevresinin evsel ve sanayi atıklarıyla kirletildiğini defalarca haberlerimizde belgeledik. Ne var ki önceki gün çektiğimiz bu fotoğraflar gerçekten çevre kirliliğinin ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor. Büyüksu çevresine bu güne kadar evsel atık ve inşaat hafriyatlarının atıldığını sürekli fotoğraflar ve haberlerle uyarmamıza rağmen, önceki gün gördüğümüz manzara bizleri çok şaşırttı. Büyüksu’nun çevresine molozların yanı sıra, araba kasası ve televizyonların bile atıldığını görmek içler acısıydı. Yapılan bu çevre kirliliği sonrası, her üç kurumu da göreve davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven Karabey
Güven Karabey - 4 yıl Önce

bu toplum o kadar yozlaşmış kiii... tam da kendi yapısına uygun bir iktidar var... o nedenle adam olmaz bu toplum.

Rahmi
Rahmi - 4 yıl Önce

bolulu çiftçiler sadece bununla kalmıyor basıyor hormonu

AHMET / TOKİ
AHMET / TOKİ - 4 yıl Önce

sadece oradami ? geli̇n benzeri̇ bi̇r rezaleti̇ 2. etap toki̇de de görün.. yumrukayadan gelen dereye si̇teni̇n pi̇s su atiklari şaril şaril taşiyor.hi̇ç ki̇mse geli̇p baktiği yok. paşaköy muhtarimiz dersen mahalleye zaten hi̇ç uğramaz...adi var kendi̇ yok

SIRADAKİ HABER