BİR TARİH ORTAYA ÇIKTI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geleceğin Bolu’sunu yaratmak için var gücüyle yatırımlarını sürdürüyor. Tabiatın Kalbi Bolu sloganıyla yola çıkan Başkan Yılmaz, şehir merkezinin görüntüsünü daha modern hale getirmek ve ilimize yakışır bir Belediye hizmet binası yapmak için gece gündüz demeden ekipleriyle iş başında. Belediye binasının hemen yanında bulunan binaların yıkım işleri devam ederken tarihi Taşhan’ın muhteşem görüntüsü de ortaya çıkmış oldu.

BİR TARİH ORTAYA ÇIKTI

Özel Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Bolu Belediyesi tarafından yıkım çalışmalarına Bayram sonrası da devam edilirken, Belediye binasının arka kısmında bulunan eski hizmet binası ve yine belediye ait eski dükkanların yakılmasının ardından ortaya muhteşem bir tarihi görüntü de çıkmış oldu. Eski binaların yıkılmadan önceki durumunda tarihi Taşhan, görselliğini yitirmiş durumdaydı.

Yapılan yıkım çalışmaları sonrası 1804 yılında Bolu, Büyükcami Mahallesi’nde yapılann Taşhan, İki katlı ve açık avlulu olan Taşhan’da toplam 30 oda bulunmakta ve halen iş merkezi olarak kullanılan bu muhteşem görüntüde ortaya çıkmış oldu. İlimize gelen yerli ve yabancı turistler ile Bolulu vatandaşlar yıkım sonrası bu muhteşem tarihi dokuyu net bir şekilde görmeye de başladılar. Belediye yetkilileri yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından Taşhan çevresinde bakım ve onarım çalışmasını gerçekleştirdikten sonra ortaya daha da güzel bir eserin çıkacağını söylediler.

SIRA BELEDİYE BİNASINA GELDİ

Şu an hizmet veren Belediye binasının çevresinde eski yapılar ve işyerlerinin yakım işlemlerinin tamamlanmasının ardından belediye binasının yıkım işlemleri gerçekleşecek ve aynı bölgeye daha modern bir hizmet binası yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu
Bolulu - 4 yıl Önce

gercekten bolu çok değişti sağol başkanım sen digerlerı gibi olmadin seçim zamanı göz dolduruçü değil gerçekten bolu için uğraştın emeğine saglik

SIRADAKİ HABER

banner128