Bir Tweet’ledi hayatları kurtuldu...

Bolu’da şiddeti zaman zaman 100 Kilometreyi bulan şiddetli lodos az kalsın bir iş adamı ve yanında bulunanların hayatına mal oluyordu. Ağaçların yola devrilmesi sonrası yolda mahsur kalan işadamı Bolu Valisi’ne attığı Tweet sayesinde hayatı kurtuldu.

Bir Tweet’ledi hayatları kurtuldu...
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Olay Pazar günü Köprücüler Yaylası mevkiinde meydana geldi.  Yıldız Holding Grup Şirketi Horizon Gıda Paz. A.Ş. Bolu-Düzce Bölge Satış Yöneticisi Bora Tokgöz, Köprücüler Yaylası Mevkiinden Bolu’ya gelmek üzereyken şiddetli lodos yüzünden çam ağaçlarının yola devrilmesi sonucu yol kapandı ve Tokgöz ile yanındakiler yolda mahsur kaldı.

Bir müddet yolun açılmasını ve yardım ekiplerinin gelmesini bekleyen Tokgöz, hiçbir kimsenin yardıma gelmemesi üzerine hemen cep telefonundan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’na, “Köprücüler Yaylası dönüşü mahsur kaldık ve hiçbir kuruma ulaşamıyoruz” Tweet’ini atarak yardım talebinde bulundu. Tokgöz işin ciddiyetini ve önemini göstermek için birde yola devrilen ve yolu kapatan çam ağaçlarının fotoğraflarını gönderdi.

Bu çok önemli tweet’i alan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları derhal duru Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ile Jandarmaya haber vererek, mahsur kalanların kurtarılmasını ve gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Vali Zahteroğulları’nın talimatı doğrultusunda ekipleriyle birlikte yola çıkan Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, kısa sürede Bora Tokgöz ile yanında bulunanların imdadına yetişerek bir faciayı önlediler. Tokgöz, kurtulmanın sevincini yine tweet hesabından, “Sayın Valim hızlı aksiyon ile bizlere yardımcı olmanız takdire değer. Orman İşletme Müdürünün yakın ilgisi harika. İyi ki varsınız” diyerek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günaydın
Günaydın - 6 yıl Önce

vali dışında kimse görevini yapmıyor galiba. ey ormancılar, ey jandarma, günaydın... jandarmaya telefon ediyoruz cumartesi günü saat 17:00 civarı, gölköy'deki hareket halindeki bir düğün konvoyundan sarhoşun biri arabaların üstüne doğru ateş ediyor pompalı tüfekle diye. adam bütün gölü savaş alanına çevirdi bam güm gidiyor, aracın markası modeli, rengini dahi veriyoruz. cevap, biz şu an bolu dağındayız biz gelene kadar onlar gider zaten... sayın valim, dikkatinize...

SIRADAKİ HABER

banner128