Bir yatırım daha sessiz sedasız üretime başladı

İşadamı Osman Akdağ’a ait Appriva Tekstil A.Ş., OSB İlave Rezerv Alanı’ndaki modern fabrika inşaatını tamamlayarak üretime başladı.

 Bir yatırım daha sessiz sedasız üretime başladı

Bolu’daki sanayicilik faaliyetlerini bugüne kadar Yeni Dünya Tekstil A.Ş., Tays Örme A.Ş., Tayeks Dış Ticaret ve Tekstil A.Ş. gibi firmalar ile sürdüren başarılı işadamı Osman Akdağ, bu sefer de genel yönetim merkezi İstanbul’da bulunan Appriva Tekstil Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının kanuni merkezini Bolu’ya taşıyarak yeni fabrika binasını Bolu’daki Organize Sanayi Bölgesi İlave Rezerv Alanı’na yaptı. Bay ve bayan dış giyim ve konfeksiyon ürünlerinin ihracata yönelik üretimini gerçekleştiren Appriva Tekstil, Bolu’daki fabrikasında 600 kişiye iş ve istihdam olanağı sunacak.

Yatırım süreciyle ilgili bilgiler veren Appriva Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akdağ, “Biz fabrika yatırımı kararı aldığımızda bunu Bolu’da gerçekleştirmek istedik. Yıllardan bu yana Bolu’da faaliyet gösteriyoruz, üretim gerçekleştiriyoruz, Bolu’da kazanç elde ediyoruz. Bolu’da istihdam sağlıyoruz. Bunu kendimize bir sorumluluk olarak gördük ve yolumuza yine Bolu’da devam edeceğiz. Firmamızın kanuni merkezini İstanbul’dan Bolu’ya taşıdık. Üretimimizin ihracat pazarı olacak. Bolu’nun dış ticaret rakamlarının artırılmasına da kendimiz firmamızla katkımızı yapacağız. Bolu’da Gümrük Müdürlüğü’nün açılmış olmasının da kararımızda önemli etkisi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Appriva Tekstil, bir Bolu firmasıdır, Bolu markasıdır. Bunda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in talep ve telkinleri ile Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen’in destek ve katkılarının önemli rolü oldu. Tesisimizi inşa ederken güvenli, kaliteli ve modern üretim için tüm gereklilikleri karşılayan bir fabrika yapmaya çalıştık. Verimlilik esasıyla, çalışanlarımızın konforu ve bütün ihtiyaçlarını düşünerek, burayı fabrikadan ziyade bir yaşam alanı gibi kurguladık. Üretimin yanı sıra çalışanlarımız için bir dizi sosyal alanlar oluşturuldu. Öngördüğümüz süreden daha kısa bir zamanda yapım işlemlerini tamamladık. Çalışan sayısı olarak da projeksiyonumuzun üzerinde bir başvuru aldık. Bu memnuniyet verici oldu. Her başvuruyu titizlikle inceleyip değerlendirdik. İlk etapta 600 kişilik bir personel istihdamı hedefliyoruz. Üretimimiz arttıkça, çalışan sayımız da buna bağlı olarak artacak.” şeklinde konuştu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş de Osman Akdağ’ın önemli ve saygın bir sanayici olduğunu ifade ederek kendilerinin yatırım kararlarında Bolu’yu her zaman birinci sıraya almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Osman Akdağ’ın Bolu’da sağladığı kazancını, yatırım ve istihdam yoluyla yine Bolu’ya yönlendiren örnek bir sanayici profili çizdiğini belirten Türker Ateş, yatırım teşvik unsuruna önem vermeksizin hem firma merkezini Bolu’ya taşıyan, hem de üretim tesisini Bolu’da hayata geçirme uğraşı veren Osman Akdağ’a bu çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Ateş, “Appriva Tekstil, Osman Bey’in vizyonu doğrultusunda oluşan fiziki mekân, makine-ekipman ve çevre düzenlemeleri ile çevreye dost, her ayrıntısı düşünülen, son derece modern, hem bölgemize hem de ülkemize örnek olabilecek bir fabrika oldu. Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum. Tesisimiz Bolu’muza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu derviş ...
Bolulu derviş ... - 5 yıl Önce

allah razi olsun bu insanlardan...

SIRADAKİ HABER

banner128