Birileri Yılmaz’ı aylarca dinlemiş!##hb_manset.gif

Türkiye’ye son yıllarda damgasını vuran dinleme skandalları en sonunda Bolu’ya da yansıdı. Kentin en önemli makamlarından biri olan Belediye başkanlığı odasında “böcek” olarak tabir edilen dinleme cihazlarının...

Birileri Yılmaz’ı aylarca dinlemiş!##hb_manset.gif

Türkiye’ye son yıllarda damgasını vuran dinleme skandalları en sonunda Bolu’ya da yansıdı. Kentin en önemli makamlarından biri olan Belediye başkanlığı odasında “böcek” olarak tabir edilen dinleme cihazlarının çıkması şok etkisi yarattı. Konuyla ilgili olarak konuşan

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, makam odasında yapılan aramalarda 2 adet dinleme cihazı bulunduğunu belirterek, ''Başbakanı bile bu kadar korumanın altında dinleyebiliyorlarsa, bizi dinlememeleri mümkün değil. Biz de dinlesinler diyoruz'' dedi. 

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz makam odasında yaptırdığı aramalarda 2 adet dinleme cihazının bulunduğunu açıkladı.” Meraklarını tatmin içinde olanların masa ve dolap gibi malzemelerin gizli bölmelerine dinleme cihazı koyarak, meraklarını gidermeye çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, ''Ben belediye başkanı olmazsam kimse beni merak etmezdi. Belediye başkanı olduktan sonra birkaç kere makamımda yaptırdığımız aramada bazı yerlerde dinleme cihazlarına rastladık. İki adet dinleme cihazına farklı zamanlarda rastladık'' diye konuştu.

 

“Bizim Gizlimiz, saklımız yok”

 

Yılmaz, yetkililerin dinleme cihazlarının çok profesyonel olmadığını söylediğini belirterek, ''Ben cihazları gördüm ama bunların hangisinin profesyonel, hangisinin değil, onu bilecek durumda değilim'' şeklinde konuştu. Demokratik ülkelerde bunların olmaması gerektiğine dikkati çeken Yılmaz,''Bizim gibi geçiş dönemindeki ülkelerde bunlar oluyor. Başbakanı bile bu kadar korumanın altında dinleyebiliyorlarsa, bizi dinlememeleri mümkün değil. Biz de dinlesinler diyoruz. Gizlimiz, saklımız yok. Her konuda açık ve şeffafız. Bir merakları varsa bana sorsalar ben olduğu gibi söylerim.” Dedi. 
   

''Yasal süreç başlatılsa ne olacak ki”

 

Başkan Yılmaz; “ Türkiye çok şeyleri yavaş, yavaş aştı. Demokratikleşme açısından kat ettiğimiz yolları şöyle bir düşündüğümüzde inanılmazı başardık. İnşallah bunlar da yavaş yavaş aşılacaktır.'' Şeklinde konuştu. Olayla ilgili araştırmanın devam ettiğini anlatan Yılmaz, ''Yasal süreç başlatılsa ne olacak ki. Ben koydum der misiniz- Bunla ilgili ancak yorum yapabiliriz, oda doğru olmaya bilir. Netice itibariyle siz belirli bir yere geldiyseniz birileri sizi merak ediyor. Öyle olunca da bu şekildeki sistemlere doğru gidiyorlar'' ifadelerini kullandı. 

 

Haberin içinden

 

Geçen ekim ayında Erdoğan'ın Meclis'teki makam odasında iki dinleme cihazı bulunduğunun iddia edilmiş, Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ile Koruma Müdürü Zeki Bulut görevlerini bırakmıştı. Bunun ardından Erdoğan'ın otomobilinde ve yakın korumasında "böcek" bulunduğu iddiaları basına yansımıştı. Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan'ın dinlendiği iddiaları basına yansıyınca savcılık re'sen soruşturma başlattı. Soruşturmanın Memur Suçlarına Bakmakla Görevli Büro tarafından gizli yürütüldüğü belirtildi. Başbakan'ın makam odasında, otomobilinde, korumasında ve en son evinin altındaki ofisinden çıkan dinleme cihazlarının Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilişim Şubesi'nce incelendiği ve bu incelemeye ilişkin kapsamlı bir rapor hazırlanacağı öğrenildi.

Erdoğan, uzun süredir basının gündeminde olan dinleme iddialarını ilk kez, geçtiğimiz günlerde katıldığı NTV-Star ortak yayınında doğruladı. Erdoğan, "Derin devlet meselesi dedik ya. Tamamen bunu atamıyorsunuz. Dinleme de buna dâhil. Tamamen kazınmış değil. Ben de dâhil bu dinleme bitmemiştir" ve "Makama böcek koydular, koymadılar. Bunu bilemezsiniz ki. Bunu yapanlar en yakınıza yapıyorlar. Arama taramada ilgili birimler buldu, çıkardı. Kim koydu? Evimin altındaki ofisimde" demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124