Birlik Ve Beraberliğimizi Kuşanma Zamanıdır

Türk Ocağı Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, Ankara’da ve Diyarbakır’da Türk silahlı Kuvvetlerine düzenlenen terör saldırılarıyla ile ilgili basın açıklaması yaptı. Zenginbal, artık birlik ve beraberliği kuşanma zamanı olduğunu söyledi.

Birlik Ve Beraberliğimizi Kuşanma Zamanıdır
Haber: Semih BAYKAL 

Düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, ilk olarak Ankara’da Türk silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan araçlara yönelik düzenlenen terör saldırısında şehit olan askerlerimizin ve vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diledi. Zenginbal; “ Öncelikli olarak alçakça ve kalleşçe Ankara'da iki gün önce düzenlenen menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda ve Diyarbakır’da hayatını kaybeden kahraman asker, polis ve askeri memurlarımıza, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman askerlerimize ve askeri memurlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Türkiye’mizin varlığına kasteden tehdidin her geçen gün büyüdüğü tehlikeli bir dönemeçteyiz. Tarih boyunca benzer badireleri defalarca atlatan, ateşle her imtihanını şerefle veren Türk milleti, elbette bu hain taarruzu da püskürtebilecek kudrettedir” dedi. 

“ORTADOĞU DA BÜYÜK OYUN OYNANMAKTADIR”

Açıklamasının devamının da Ortadoğu da büyük bir oyunun oynadığından bahseden Zenginbal; “ Ortadoğu da büyük oyun oynanmaktadır.  Oyunun adı 'Rusya-Amerika İttifakı ile Mezopotamya sınırlarını revize edip coğrafyayı balkanlaştırmak. Etnik, mezhepsel, siyasal farklılıkları kışkırtıp
toprakların parçalanması yoluyla etkisiz devletçikler oluşturma'. Bunun için her zamankinden daha fazla uyanık olunmalı, milli birlik ve beraberlikle olayların üstüne gidilmelidir. Öte yandan küresel güçler devletimizin enerjisini Sur'a, Cizre'ye, Şırnak'a hapsederek bir oldu, bittiyle Kürdistan'ın ilanı tasarlanmaktadır. Devletimizin güvenlik tedbirlerini dışarıda ve içerde katliam olarak çarpıtılmakta,
şartlar uygunlaştığında yöneticilerimizi savaş suçlusu olarak yargılayabilmenin hesabı yapılmaktadır.
Yüz yıl önce Türk'e Ermeni çetelerini musallat edenler şimdilerde bölücü hainleri kullanmaktadır” diye bahsetti. 

“HESAP YARINA KALABİLİR, AMA YANLARINA KALMAMALI!”

Ankara’da ve Diyarbakır’da Türk silahlı Kuvvetlerine yönelik terör saldırılarının yanlarına kalmamaları gerektiğini de belirten Zenginbal; “Evet, iki gün önce bir kez daha Ankara'da, yani yüreğimizden vurulduk... Bir kez daha, terörün karanlığı Ankara'mızın üzerine çöktü. Aynı Diyarbakır'da hain pusularda iki gün önce 7 askerimiz, bu gün ise 2 asker 1 polisimiz de şehit düşmüştür. Yastayız... Biliyoruz ki ‘onlar diridirler’. Dede korkut derki 'Âlem de şer, Oğuz'da er tükenmez!' Ancak gafiller, hainler bilsinler ki Oğuz'da er bitmeyecek. Bir ölür bin diriliriz. Vakit ağıt yakıp kara bağlama vakti değildir. Hainler bilsin ki kahraman asker ve polisimize her zamankinden daha fazla destek olacağız. Tek yumruk olacağız. Bu konuda herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır. 'Hesap Yarına Kalabilir, Ama Yanlarına Kalmamalı!' Sorumlu makamda olanlar, bu saldırıların bedelinin alınması konusunda muhatabı kim olursa olsun kararlılık göstereceklerine inanmak istiyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştirenlere yönelik olarak Güzel Rabbim'in dediği gibi olsun. Elleri Kurusun Sonuç olarak tek bir şeye muhtacız; içerdeki kavga ve çekişmeleri bir kenara bırakıp büyük tehdidi omuz omuza göğüslemeyi başarmalıyız. Türk milleti ve devletinin düşmanlarını korkutan en büyük silahımız, beraberliğimizdir. Şehitlerimizin ruhlarını şâd etmek, etrafımızdaki kuşatmayı kırmak için birlik ve beraberliğimizi kuşanma zamanıdır. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin, güvenlik güçlerimize her zamankinden daha fazla kuvvet versin” diye belirtti. 


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128