Birliklere para yağdı…

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.

Birliklere para yağdı…

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda Mudurnu İlçesinde İmam Hatip Okulunun ilçeye kazandırılması hususu ile ilgili Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Raporda, Mudurnu İlçesinin öğrenci potansiyeli mevcut olduğundan öğrencilerin ilçelerinde okuyabilmeleri, başarılı olabilmeleri ve Mudurnu İlçesinden eğitim göçünün önlenmesi gibi olumsuzluklar dikkate alındığında bünyesinde ortaokul bulunan İmam Hatip Lisesinin Mudurnu İlçesine yapılmasının ihtiyaç olduğu komisyon tarafından uygun olduğu belirtildi.

Toplantıda daha sonra İlimiz, Merkez İlçe, Vakıfgeçitveren köyü, Derebaşı mevkiindeki 344 numaralı parselde Enerji Üretim Tesis Alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının onanması talebi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Söz konusu imar planı değişikliğinin uygun olduğu belirtilen rapor oy birliği ile kabul edildi. 

İlimiz Dörtdivan İlçesi, Sorkun köyünün köy içi yol uzantıları olan 1-2-3 ve 4 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor da bu toplantıda görüşüldü. 1-2-3 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınmasının uygun olduğu, 4 nolu yolun tapuda tescilli olmamasından dolayı yol ağına alınmasının uygun olmadığı belirtilen rapor oy birliği ile kabul edildi.

Yeniçağa ilçesi Yamanlar Köyü hudutlarında 628 parsel nolu taşınmaz için tarım ve hayvancılık amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının onanması talebinin oy birliği ile incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildiği toplantıda, Kıbrıscık ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 371.000 TL. ödeneğin Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Merkez İlçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 225.000 TL. ödeneğin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Yeniçağa ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 149.309,58 TL. ödeneğin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması ve Mengen ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 257.000 TL ile Mengen köy yolların asfalt yapımı için ihtiyaç olan 1.566.634 TL. olmak üzere toplam 1.823.634 TL. ödeneğin Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talepleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128