BİZ 45 YILDIR ADİL DÜZEN DİYORUZ

Saadet Partisi Bolu İl başkanı Çetinkaya, Cumhurbaşkanının Papa’yı Türkiye’ye davet etmesi, Çözüm Süreci ve yeni Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 BİZ 45 YILDIR ADİL DÜZEN DİYORUZ

Saadet Partisi Bolu İl başkanı Çetinkaya, Cumhurbaşkanının Papa’yı Türkiye’ye davet etmesi, Çözüm Süreci ve yeni Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çetinkaya partisinin Bolu İl Binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“PAPA’YA DAVETİ REDDEDİYORUZ”

Milli Görüş camiasının, Saadet Partisinin en önemli gündeminin Cumhurbaşkanının son günlerde ortaya çıkan Papayı Türkiye'ye davet mektubu ile gelişen olaylar olduğunu söyleyen Çetinkaya, “Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanı 10 Eylül 2014 tarihli Papaya hitaben Kutsiyetpenahları diye başlayan ve içeriği, övgü ve iltifat dolu bir mektup ortaya çıktı. Özellikle Hıristiyan dünyasına karşı Türkiye'yi rencide eden bu durumu Saadet Partisi olarak kabul edemiyoruz. Tarih boyunca Haçlı ittifakının Müslümanlara karşı zalimane tutumu ortada iken, Çanakkale’de yaptıkları zulüm ortada iken, Kurtuluş Savaşında ülkemiz işgal altındayken yaptıkları ortadayken, Türkiye'yi küçük düşürücü böyle bir daveti kesinlikle reddediyoruz” diye konuştu.

NEDİR ALLAH AŞKINA BU ÇÖZÜM SÜRECİ?”

Diğer taraftan Türkiye’nin gündemini en çok meşgul eden konulardan birisi olan “Çözüm süreci”ni Türkiye'nin içine sokulmak istendiği tehlikeli bir durum olarak nitelendiren Çetinkaya, “Özellikle çözüm sürecinin ne olduğunu, içeriğinde nelerin bulunduğunu kimse bilmiyor. Buradan özellikle AKP’li yetkililere soruyorum nedir Allah aşkına bu çözüm süreci? Bunu millete bir açıklayın. Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki, Mahiyetini açıklamadığınız bu çözüm süreci, ileride bölünmelere, parçalanmalara ve ülke içinde bulunan vatandaşlarımız arasında bir iç çatışmaya, bir silahlı mücadeleye sebep olmasın? AB ve ABD'nin tezgahladığı Irak, Suriye, Mısır, Libya gibi İslam Ülkelerinde ortaya koyduğu bir iç çatışma neden olmasın? Gözle görünen o ki, bu hiç de hayra alamet bir durum değil” ifadesini kullandı.

“BURAYA AYRILAN PARAYI ASGARİ ÜCRETLİYE VERELİM”

Çetinkaya, Açıklamasında, Atatürk Orman Çiftliğine yapılan yeni cumhurbaşkanlığı sarayına da değinerek, “Türkiye de resmi rakamlara göre maalesef 2.5 milyon işsiz ve 5.6 milyon asgari ücretli var. Bir o kadar da Bin liranın altında maaş alan emekli var. Çiftçimizin ve küçük esnafımızın durumu ortada iken ‘AKSARAYIN’ yapımı için 1 Milyar 370 Milyon lira harcanmasına ne demeli? Bu korkunç bir rakam. Bu 1 milyon 268 bin 500 asgari ücretlinin 1 yılda toplam aldığı paradır. İçinde bin tane odası bulunan ve Çankaya köşküne göre giderlerin 5 kat daha artacağı, bir israf abidesi. Güya Türkiye'nin itibarını artırıyormuş. Buraya harcayacağımız parayı asgari ücretliye versek, Milletimizin belini kıran vergi yükünü azaltmada kullansak, ülkemizin itibarı o zaman daha da artar” dedi.

MİLLET BORÇ VE FAİZ BATAĞINDA”

“Biz 45 yıldır Adil Düzen diyoruz” diyen Çetinkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu aynı zamanda Adil Paylaşım demektir. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin Dolar diyorlar. Soruyoruz! Neden bu asgari ücretliye yansımıyor. Neden emekliye yansımıyor. 2002 yılında Türkiye de Dolar milyarderinin sayısı 3 kişi iken bugün 60 kişi olmuş. Bankalarda 1 Milyon liranın üzerinde parası olan kişi sayısı 6 ay içinde 4 bin 150 kişi artarak 70 bin 714 kişiye ulaşmış. AKP döneminde bankalardan 1 Trilyon 720 Milyar lira faizli kredi çekilmiş. Millet borç ve faiz batağında. Türkiye'nin 600 milyar dolar dış borcu var. Türkiye bütçesinden 50 milyar lira faiz gideri var. IMF ye borcu bitirdik diyorlar. İnsanımızda borçlar tamamen bitti zannediyor. Zira öyle lanse ediyorlar. O zaman biz soruyoruz? Türkiye bütçesindeki 50 milyar lira yani bütçenin 8’de 1’i olan bu faiz gideri hangi borcun faizi? Bunu dürüstçe açıklasınlar.”

TÜRKİYE'NİN ONURU HIRİSTİYAN DÜNYASI KARŞISINDA EZİLİP BÜZÜLMEKLE DEĞİL, DİK DURARAK OLUR”

Türkiye'nin itibarı kendi vatandaşının gelir seviyesini yükselterek artacağına değinen Çetinkaya, “Bu Adil Düzenle olur. Bu Saadet Partisi ile olur. Biz diyoruz ki, Türkiye'nin onuru Hıristiyan dünyası karşısında ezilip büzülmekle değil, dik durarak olur. Buda Milli Görüşte yani Saadet Partisi ile olur. Biz diyoruz ki Türkiye'nin bütünlüğü, karanlık mecralara sürüklemek istenen çözüm önerileri ile değil; İslam Kardeşliği ile mümkündür. Buda sadece Milli Görüşle, Saadet Partisi ile olur. İşte bu gerçekleri Aziz Milletimize anlatmak için, gerek Genel Merkezimiz gerekse tüm teşkilatlar, Ciddi bir çalışmanın içine girdiler. Geçen Ayın sonunda Ankara'da 3 gün süren ve binin üzerinde katılımın olduğu İl ve ilçe başkanları kampı yapıldı. Pazar günü inşallah Bolumuzda 9 ilin il yönetim kurullarının katılacağı Bölge eğitim semineri yapacağız. İlçe kongrelerimize Göynükten başladık devam ediyoruz. Saadet Partimizin güçlü bir şekilde Meclise girmesini sağlayarak, ülkemizi bu girdaptan bu parçalanmadan kurtarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas soruyor
vatandas soruyor - 7 yıl Önce

lafa geldimi adil düzen ama seçimlerde oylari akepeye ver sonra akepeyi eleştir bu nasıl iş nasıl bu nasıl lahana turşusu ?

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124