Biz bir aileyiz…

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut ARIK ve Sağlık Çalışanları hayatını kaybeden Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan Op.Dr. Kamil FURTUN için Anıt Park’ta basın açıklaması yaptı.

Biz bir aileyiz…
Yapılan açıklamada; Biz Bir Aileyiz, Şiddeti Birlikte Yeneceğiz. Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan arkadaşımız Op.Dr. Kamil FURTUN’u menfur bir saldırı sonucu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

İnsanımızın sağlığı için canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz. İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olay bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmıştır. Şiddetin sağlık kurumlarında asgariye indirilmesi için son zamanlarda önemli hukuki, idari ve yapısal tedbirler sağlık bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Her şeyden önce “Şifa Veren Ele Vefa” dedik ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatarak, sağlık çalışanlarımızdan küçük bir teşekkürün esirgenmemesini istedik. Bununla birlikte şiddet dilinin ne medeniyetimiz ne de ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmayacağına vurgu yaptık.

Tüm bunlara rağmen, toplumun hemen hemen tüm kesimlerinde yaşandığı gibi sağlıkta da  maalesef bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyorum. Hayatını kaybeden Kamil Furtun kardeşime Cenab-ı Hakk’tan rahmet, kendisi de bir meslektaşımız olan değerli eşleri başta olmak üzere evladı ve tüm yakınlarına sabırlar diliyorum.  Milletimizin ve Sağlık Camiamızın başı sağ olsun denildi. HABER MERKEZİ   

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128