“Biz her bireyimizle bir toplumuz“

Nisan Ayı'nın Otizm Farkındalık Ayı olması münasebetiyle, Emine-Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda eğitim alan 10 özel öğrenci Bolu Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti. Ziyarette hepsi ayrı ayrı ilgi isteyen otistik öğrencilerin değerli birer birey olduğuna vurgu yapan Vali Baruş, "İçimizdeki eksiklikleri görmezden gelerek hiçbir yere varamayız" dedi.

“Biz her bireyimizle bir toplumuz“

HABER: Aysun BEYKOZ

Otizm Farkındalık Ayı nedeniyle Milli Eğitim Şube Müdürü Saniye Yurtsever, Emine-Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Murat Bulut, Okul Aile Başkanı Gülhan Yıldırım, öğretmenler,  öğrenciler ve aileleri Bolu Valisi Aydın Baruş'u ziyaret ettiler.

Ziyarette ilk olarak Emine-Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte yapmış oldukları Otizmi simgeleyen mavi renkli el çiçeği ile çiçek ile yine beraber hazırladıkları Otizim Sevgi Ağacı tablosu hediye ettiler.

"ONLAR DA BU TOPLUMUN BİRER FERDİ"

Ziyarette otistik çocukları ağırlamaktan ve onlarla beraber olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bolu Valisi Aydın Baruş, onların da bu toplumun birer bireyi olduğuna vurgu yaptı. "Toplumun her kesimi ile iç içe ve dayanışma içerisinde yaşamak durumundayız." diyen Vali Baruş, "Bugün Emine-Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda eğitim gören çocuklarımızı burada ağırlamaktan son derece mutlu oldum. Buradaki çocuklarımız otistik olan çocuklarımız ve bu otizm rahatsızlığından dolayı özel eğitime ihtiyacı olan evlatlarımız. Toplumun her kesimi ile iç içe yaşamak durumundayız ve özellikle doğuştan belli mahrumiyetlere sahip olan fertlerimizle birlikte toplum olmayı başarabilmek zorundayız. Onlara sahip çıkarak hem kendilerine hem de ailelerine yardımcı olmak durumundayız. Bu anlamda toplumda bu konudaki duyarlılığı artırmak adına çaba sarf eden bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Buradaki çocuklarımızın hepsi ayrı ayrı ilgi gösterilmesi gereken çocuklar ve onlara yardımcı olduğumuz takdirde de topluma kazandırılabilecek nesillerimiz olacaklar. Hepimiz bu çaba içerisinde olmalıyız ve onlarla birlikte mutlu bir aile tablosu çizmek durumundayız. Toplum olarak bu şekilde mutluluğumuz ve huzurumuz artacaktır. Kendi düşüncelerimizdeki   eksiklikleri görmezden gelerek hiçbir yere varamayız. Otistik çocuklarımıza gerekli önemi verip onların eğitimini sağlayan eğitim kurumlarımızın yöneticileri, personeli başta olmak üzere yine onlarla birlikte çalışan öğrenci velilerimiz de bu mutluluk tablosuna önemli katkıda bulunuyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyarette Okul Müdürü Murat Bulut, okulları hakkında bilgiler verdi. Okulda Otistik olarak eğitim alan 15 çocuğun olduğunu dile getiren Bulut, ayrı ayrı eğitim almalarından dolayı okulda 26 ayrı sınıfta eğitim verdiklerini dile getirdi.

Ziyarette ayrıca Bolu Valisi Aydın Baruş, ailelere de okulda verilen eğitimden memnun musunuz ve  sizin bir isteğiniz var mı? gibi sorular yönelterek ailelerle de sohbet etti.

Ziyaretin sonunda Vali Baruş çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve ziyaretçiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128