BİZE DÜŞEN IŞIKLARIN SÖNMEMESİNİ SAĞLAMAKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Türkiye olarak zor günlerden geçiyoruz diyerek gericiliğe ve emperyalizme karşı dimdik durmamız gerekiyor dedi.

BİZE DÜŞEN IŞIKLARIN SÖNMEMESİNİ SAĞLAMAKTIR

HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yılı dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, çocuklarımız ve gençlerimiz gelecek hakkında endişe duyuyor diyerek şunları söyledi:

“Türk milleti öyle azimli ve öyle güçlüdür ki gericilere ve emperyalizme baş kaldırarak çağdaş ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş; karanlıktan aydınlığa giden yolda tüm ışıkları tek tek yakarak ilerlemiştir. Bugün bize düşen umutsuzluğa kapılmadan, bu ışıkların sönmemesini sağlamaktır. Mustafa Kemal’in cesaretiyle, Kuvayi Milliye ruhuyla bugün de gericiliğe ve emperyalizme karşı dimdik, kararlı ve güçlü bir şekilde karşı durmak zorundayız. Bu yaşamsal önem arz etmektedir. Zira cumhuriyet demek özgürlük, demokrasi ve insanın değer gördüğü yaşam standartlarında daima ilerlemek demektir. Cumhuriyet sürekli kalkınma ve gelişme demektir. Bağımsızlığımızın öncelikli koşuludur. Cumhuriyet geleceğimizin garantisi, gençlerimizin umududur.”

FENER ALAYINA DAVET

29 Ekim Cumartesi günü saat 18:30’da Atatürk Bulvarı Tuser Apartmanı (Galatasaraylılar Lokali) önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Bolu halkını davet eden Karsu; “Her yıl daha büyük bir coşku, daha kararlı bir duruşla 29 Ekim’i hak ettiği gibi kutlamak çocuklarımıza, gençlerimize, evlatlarımıza tarih bilincini aşılamak ve Cumhuriyet ruhunu diri tutmak zorundayız. Bu sebeple her yıl geleneksel hale getirdiğimiz fener alayımızı bu yıl da gerçekleştiriyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bize armağan eden başta Yüce Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı sevgi ve minnetle anıyor, aziz hatıralarına sahip çıkacağımıza vatanını seven tüm yurttaşlarım adına söz veriyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128