“Bizi tavuk gibi görüyorlar”

BBP Bolu İl Başkanlığı örnek bir uygulamaya imza attı. BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan ve partililer, yayaların güvenliğine dikkat çekmek için Hükümet Meydanı'ndaki kavşakta yolun karşısına geçmek isteyen Yayalar için duran araçların örnek sürücülerine gül verdi. Yaya geçidinden geçmeye korkan yaşlı bir kadın ise; “Bizi tavuk gibi görüyorlar” diyerek tepki gösterdi.

“Bizi tavuk gibi görüyorlar”
Haber: Kasım ŞAHİN

 

BBP Bolu İl Başkanı ve Partililer Valilik kavşağındaki, Valilik ile Adliye binasının birleştiği yaya geçidinde bir araya gelerek yayalara yol veren ve kurallara uyan sürücülere gül hediye ettiler. BBP İl Başkanı Mahmut Alan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bolu'nun çeşitli bölgelerinde yayalara yol veren sürücülere gül vererek teşekkür ettiklerini belirterek, "Bolu Valiliği, Belediye Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Yayalar için geniş kapsamlı bir çalışma yapacak. Biz de bu konuyu Bolu halkına duyurmak ve sürücülerin daha dikkatli olmalarını sağlamak için böyle bir etkinlik yaptık. Bundan sonra da bu işin takipçisi olacağız. Gördüğümüz kadarıyla bazı sürücülerin yayaları hiçe sayarak üstlerine araçlarını sürerek ısrarla yol vermemektedirler. Bu sürücülerin plakalarına ceza yazılmasını istiyoruz. Bulunduğumuz yerde trafik ışıklarının hemen altında ‘Yayalara yol verini’ uyarıcı levhasına rağmen kurallara uymamaktadırlar " diye konuştu.

 

Bazı sürücülerin yayalara yol vermediğini bildiren Alan, "Burada örnek olan sürücü arkadaşlarımıza gül vererek, diğer sürücüleri teşvik etmek istedik. Bizim isteğimiz sürücülerimizin yayalara yol vermesi ve biraz daha dikkatli olunması" derken Alan, tarafından karşıdan karşıya geçirilen yaşlı bir kadının, “Sürücüler bizi tavuk gibi görüyorlar. Bunun için yol vermek istemiyorlar” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128