Bizim mahalle buluşması

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından “Bizim Mahalle” projesi kapsamında her ay gerçekleştirilen mahalle buluşmasının beşincisi Bahçelievler Mahallesinde gerçekleştirildi.

Bizim mahalle buluşması

Haber: Esra Öztürk

 

 Bahçelievler Camlı Cami’de kılınan Cuma namazı ve pilav ikramı ile başlayan program daha sonra 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinliklerle devam etti. Etkinliklerin sonunda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, miniklerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Her ay Bolu Merkez’de bulunan bir mahallede mahalle halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Mahalle Buluşmaları’ devam ediyor. Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Bizim Mahalle’ projesi kapsamında gerçekleştirilen buluşmalardaki son adresi ise Bahçelievler Mahallesi oldu.

İlk olarak Bahçelievler Mahallesi Camlı Cami’de Cuma namazı kılınması ve pilav ikramı ile başlayan program daha sonra 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu’nun bahçesinde devam etti. Okul bahçesindeki programa, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Hayri Mısırlıoğlu, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, okul müdürleri, mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda mahalleli katıldı.

“Bahçelievler Mahallesi’nde 40 yıldır kadın muhtarlar görev yapıyor”

Programda ilk olarak minik öğrenciler tarafından halk dansı gösterisi gerçekleştirildi. İzleyenlerden büyük alkış alan minikleri akıllı telefonları ile videoya alan öğrencilerin velileri de minikler kadar heyecanlıydı. Gösterinin ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Selma Hancıoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  

 “Bolu’da 40 yıl süre ile kadın muhtarların görev yaptığı tek mahalle Bahçelievler Mahallesi’dir. 20 yıl görev yapan Meliha Bandakçıoğlu ve 10 yıl görev yapan Züriye Doğanöz’den aldığım görevi üçüncü dönemdir layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum. Bu vesileyle muhtarlığı kadınlara emanet eden mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederim. Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün desteği ile bizden sonraki nesillere arşiv olarak ışık tutacak olan Bahçelievler Mahallesi dergimiz adete mahallemizin tarihini anlatıyor. Bu vesile ile başta Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a ve Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Hayri Mısırlıoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadınlarımızın önemi bu mahallede oldukça büyük”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise konuşmasında Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirilmiş çalışmalar ve bundan sonra hayata geçirilecek projeler ile ilgili mahalle halkına bilgiler vererek şöyle konuştu: “İlk zamanlar Bolu’nun en dışında olan bu mahallede ilk defa DSİ mensupları, bir kooperatif şeklinde bahçeli evler inşa ettikleri için mahallenin adı o evlerden geliyor. Bugün ise bu mahallemiz Bolu’nun merkezinde olan bir mahalle. Gelecekte de bu mahallenin öneminin artması için birçok çalışma yapıyoruz. Şu anda 50. Yıl okulunun hemen Kuzeyinden geçen yol çok önemli bir arter. Belediye Başkanlığı’na geldiğimiz günden bu güne kadar çalıştığımız bir şey vardı bu yolu Borazanlar Mahallesi’nden geçirip Kalıcı Konutlar Yoluna bağlamaktı. Allaha binlerce şükür ki o yol açıldı. Bu ana arter sayesinde de inşallah bu mahallenin eski ünü devam edecek. Bu mahallede kadınların önemi çok büyük ki 40 yıldır bu mahallede kadın muhtarlar görev yapmakta. Dolayısıyla bu konuda da ilklere imza atan bu mahallemiz için de daha fazla hizmet etmek zorunda olduğumuzu da söylemeden geçemeyeceğim. Ben katılımlarından dolayı tüm mahalle halkımıza teşekkür ediyorum ve her zaman hizmetlerinde olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan dergiyi mahalleliye dağıttı. Programda son olarak diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından okul bahçesinde açılan stantlar gezildi. Okul bahçesindeki miniklerden oldukça yoğun ilgi gören Başkan Yılmaz, tüm miniklerle sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128