Bizler hiç korkmadık…

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, “Bundan 94 yıl önce, 12 Mart 1921’de bir vatan sevdalısı çıktı ve dedi ki; “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak.” Nurlar içinde yat büyük üstat Mehmet Akif ERSOY, rahat uyu... Bizler hiç korkmadık” dedi.

 Bizler hiç korkmadık…

Aydın açıklamasının devamında; Muhakkak ki, İstiklal Marşımızın dizelerini anlayarak okuyan her Türk evladı heyecan ve gururla dolmaktadır. Daha ilkokul çağlarında, yeni yeni öğrenirken bile etkilenmeye başladığımız bu eser her an tazeliğini korumaktadır. Müthiş bir öngörü ve muhabbetle yazılan İstiklal Marşımız’ dan rahatsız olanlar ve seçim reklamlarında kullanıp bir köşeye atanlar bilmelidir ki; bu cennet vatandan nice serhatlar çıkar da iman dolu göğüsleriyle alçaklara siper olurlar.

Biz biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyet’i bölünmez bir bütündür ve dünya var oldukça var olacaktır. Çünkü bizler bu vatanın, bu bayrağın, bu milletin ve İstiklal Marşımızın bekçileriyiz. Türk Milletine hediye ettiğin, her okuduğumuzda göğsümüzü kabartan dizelerin bizlere emanet.

İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyoruz…

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 19:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
millet milliyetcisi
millet milliyetcisi - 6 yıl Önce

ozan arifin ifadesiyle bu vatanın yükü kimin sırtında biz canı verirken vatan uğrunda ben milliyetçiyim diyenlere millet hesap soruyor kendir atanı partiden göndermediğiniz sürece yüz de on mu on ikimi der durursunuz

SIRADAKİ HABER

banner128