“Bizler için 1 Mayıs 5 Ülkücü işçinin vahşice katledilişidir“

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül, 1 Mayıs Emek ve Dayanış Günü ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Akgül; "Bizler için 1 mayıs denince aklımıza gelen tek şey; canla başla çalışan 5 Ülkücü İşçinin vahşice ve canice katledilişidir" dedi.

“Bizler için 1 Mayıs 5 Ülkücü işçinin vahşice katledilişidir“

Haber: Semih BAYKAL

1 Mayıs Emek ve Dayanış günü ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül şunları ifade etti; " Bizler için 1 mayıs denince aklımıza gelen tek şey; işçi, emekçi, özgürlük gibi naralar atan kansızların, evine ekmek götürmek için canla başla çalışan 5 Ülkücü İşçi Salih Uluğ, Ömer Bayraktar, Cevat Koca, Bahri Bilgin ve Sinan Koca'nın vahşice ve canice katledilişidir. Her 1 mayısta olduğu gibi bu yıl da, gerçek emekçiler alnının teriyle çalışmaya devam ederken terör örgütlerine mensup gayrı milli şer odakları alanlara çıkmış provakasyon ve yıkıcı eylemlerde bulunmuşlardır. Türkiye’de birçok yararlı sendika bulunmaktadır. Bunun yanında, terörün sivil yapılanmalarını canlandırmak için faaliyette bulunan birtakım zararlı işçi sendikaları da bulunmaktadır.  Bu sendikalar, çalışanların haklarını koruma bahanesiyle komünist ideolojiyi yaşatmaya çalışmaktadır. Terör örgütleri ile yakın ilişki içerisindeki sendikalar her 1 Mayıs’ta sıkça görmeye alışkın olduğumuz anarşist eylemlerin de baş mimârlarıdır.İşçilerle, emekçilerle, zor şartlar altında yaşayan yoksul insanlarla hiçbir alâkası olmayanların her zamanki devlet düşmânlığıyla meydânları yangın yerine çevirmeleri sendikaların kuruluş amaçlarına uymamaktadır. Bu anarşist yapılanmalar da bilakis bu sendikalar ve bağlı bulundukları siyâsî partilerce desteklenmekte ve yetiştirilmektedir" diye ifade etti.

"İŞÇİLER TERÖRÜN SİVİL YAPILANMALARININ AĞINA DÜŞMEKTE VE ZÂN ALTINDA KALMAKTADIR"

Açıklamasının devamında Akgül; " Yaşamın ağırlığı altında evine ekmek götürmeye çabalayan işçiler ise terörün sivil yapılanmalarının ağına düşmekte ve zân altında kalmaktadır.
Ülkemiz çok zor günlerden geçmektedir. Bütün milletimiz hemen hemen her gün kan ve göz yaşı ile güne başlamaktadır. Vatanımız böyle bir süreçten geçerken bizlere düşen en büyük görev; ten, renk, memlekete bakarak insanları ayrıştırmadan teröre karşı tek yumruk olmaktır. 
Biz ayrıştıran değil birleştireniz. Bugünlerde her zamankinden fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Bin yıllık kardeşliği yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İnsanların Allah’ın emaneti olduğu düşüncesiyle vatanımıza, milletimize bayrağımıza sahip çıkan herkes bizim öz be öz kardeşimiz bileceğiz. Şartlar ne olursa olsun, hava ne kadar karanlık olursa olsun biz varsak umut var demektir" dedi.

"Şehitlerimize baş sağlığı diliyorum"

Son olarak Akgül şunları söyledi; "Önceki gün sabah saatlerinde bombalı saldırı sonucu şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Vatan müdafaası için canını dişine takan ve var gücüyle düşmana saldıran bütün yiğitlerimize de Allahtan yardım diliyorum" diye söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128