“BİZLER SİZLERİN EVLATLARIYIZ”

Gaziler Günü Anma programı nedeniyle Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından Şehit aileleri ve Gazilere bir yemek verildi. Yemekte konuşan Vali Zahteroğulları, “Biz sizlerin evlatlarıyız. Biz hepimiz bu milletin evlatları olarak aslında şehit ve gazilerin evlatlarıyız. Çünkü Türkiye’de evinde şehidi ve gazisi olmayan hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yoktur” dedi.

 “BİZLER SİZLERİN EVLATLARIYIZ”

Gaziler Günü’nün 93. Anma programı çerçevesinde Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından şehit aileleri ve Gazilere bir yemek verildi. Yemeğe Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ile eşi Mahire Zahteroğulları, Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, gaziler, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, Gaziler ile Şehit ailelerinin yakınları katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan ve şehit yakınları ile ailelere seslenen Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Bu sene sizinle ikinci buluşmamız. Ramazan Ayı’nda da sizlerle buluşmuştuk. Ramazanda yaptığımız en güzel ve en anlamlı iftarlardandı. Bugün ise bu anlamlı gün vesilesi ile bir aradayız. Bugün de benim açımdan herhalde en anlamlı yemeklerden bir tanesi. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum ki eşim ve bende buradayız. Sizler bizim en kıymetli misafirlerimizsiniz ve hatta misafirden de öte ev sahibisiniz. Bu milletin, bu devletin, bu toprakların sahipleri sizlersiniz. Biz sizlerin evlatlarıyız. Biz hepimiz bu milletin evlatları olarak aslında şehit ve gazilerin evlatlarıyız. Çünkü Türkiye’de evinde şehidi ve gazisi olmayan hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yoktur. Biz çok acılar çekmiş bir milletiz. Biz etrafımızın ateş çemberi içinde döndüğü bu günlerde eğer huzur içinde burada yemek yeniliyorsa o şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Biz millet olarak bunun bedelini ödemişiz. Etrafımızdaki milletler de bunun bedelini ödediklerinde onlar da huzura kavuşacaklardır. İnşallah bir an önce huzur kavuşurlar. Şüphesiz çok kolay değil insanın vücudunun bir parçasını, evladını gözünü kırpmadan teslim etmesi. Hiçbirimiz evladımızın bir kılına zarar gelmesini istemeyiz. Onlar bizim en kıymetli varlıklarımız. Kendi canlarımız da öyle. Vatan uğruna bu ülkenin evlatları gözlerini kırpmadan hiç çekinmeden vatanları için savaşmışlardır. Çanakkale bunun destanıdır, Kore bunun destanıdır. Korelilerden hala o destansı kahramanlıkları duyarız. Aynı şekilde Kıbrıs’ta o kahramanlığı gösterdiler. Yine aramızda 30 yıldır ülkemizi bölmeye, milletimizi huzursuz etmeye kastetmiş eşkıyanın, bölücülerin, vatan düşmanlarının karşısında bu kahramanlığı göstermiş çok kıymetli gazilerimiz var, şehitlerimizin burada yakınları var. Biz hepsine şükran ve minnet borçluyuz.

“EĞER BİR EKSİĞİMİZ VAR İSE LÜTFEN BİZİ AFFEDİN”

Bir gün bir araya gelmekle, bu şükran borcumuzu yerine getiremediğimizin elbette farkındayız. Gönül isterdi ki daha sık bir araya gelelim ama takdir edersiniz ki her birimizin yapmamız gereken iş ve uğraşlarımız var. Eğer bir eksiğimiz var ise lütfen bizi affedin. Bizi sizler uyarın ve harekete geçirin. Biz size ulaşmıyorsak bizim size ulaşmamızı sağlayın. Eğer siz bize başvurduğunuzda size ulaşamıyorsak o artık kusurdan ziyade kabahate suça  başka şeylere girer. O zaman da gereğini biz yaparız. Geçen yemekte ben bütün taleplerinizi not ettirmiştim, hepsine ulaştık ama bazı arkadaşlarımız iletişim bilgilerini yazmamışlar ya da talebi kimin ilettiğini yazmamışlar. Belki hepsinin sonuçlarını neticelendiremedik ama sonuçları arkadaşlarımız bana raporladılar. Bugün de yine taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı, dilekleriniz ve şikayetlerinizi toplayacağız, gereğini yerine getireceğiz. Bu vesile ile bir kez daha gaziler günümüzü kutluyorum. Hayatta olan Gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Aramızdan ayrılan Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum., şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, aslında onların şefaatini diliyorum. Allah’tan geride kalan ailelere sağlıklı ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Yemekte ayrıca Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından davetlilerin taleplerinin yer aldığı kağıtlar görevlilerce toplandı.  

Program şehit yakınlarının ve gazilerin Vali Ahmet Zahteroğulları ile çektirmiş olduğu  toplu fotoğrafın   ardından sona erdi.Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER