Blok liste istifaları getiriyor

CHP Bolu İl Başkanlığı'nda yapılan delege seçimlerinde isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili listeye giremeyen bazı isimlerin istifa etmeye hazırlandığı söyledi. CHP'de Türkiye genelindeki...

Blok liste istifaları getiriyor

CHP Bolu İl Başkanlığı'nda yapılan delege seçimlerinde isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili listeye giremeyen bazı isimlerin istifa etmeye hazırlandığı söyledi.

CHP'de Türkiye genelindeki tüm il başkanlıklarında başlayan delege seçimleriyle birlikte tartışmalar da başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Teşkilatı'nda Mart ayında yapılacak olan merkez ilçe başkanlığı ve Haziran ayında yapılacak olan İl Başkanlığı seçimi öncesi ilginç gelişmeler yaşanıyor. Delege seçimlerinin başladığı şu günlerde partinin önde gelen isimlerinin blok listede yer almaması şaşkınlık yarattı. Partiye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın etkisiyle yapıldığı iddia edilen blok listede belediye meclis üyesi Erhan Beykoz'un yanı sıra Nihat Başer ve daha birçok ismin yer almaması partilileri hayretler içinde bıraktı. Kamuoyunda, il başkanlığı için Tanju Özcan'ın kendi istediği bir ismi göreve getirmeye çalıştığı konuşulurken, partiye yakın kaynakların iddiasına göre, merkez ilçe başkanlığı seçimi ve il başkanlığı seçimi sürecinde birçok isim partiden istifa edecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128