“BMYO büyük bir disiplin sıkıntısı çekmektedir”

Saadet Partisi Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Kaya, Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı Bolu Meslek Yüksek Okulunun büyük bir disiplin sıkıntısı çektiğini söyleyerek yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“BMYO büyük bir disiplin sıkıntısı çekmektedir”

Haber: Semih BAYKAL

Başkan Kaya BMYO ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi; “ Merhum İzzet Baysalın emanetlerinden bir tanesi olan AİBÜ BMYO sıkıntılı günler geçirmektedir. Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum ilkesinin umursanmadığı ve bu ilke gereği en ufak bir adımın atılmadığı bir mekanın Okul olarak telaffuz edilmesini bile doğru bulmuyoruz. BMYO büyük bir disiplin sıkıntısı çekmektedir” diye söyledi.

“KÜTÜPHANEYE GİDEN ÖĞRENCİLER ELLERİ BOŞ DÖNÜYOR”

Açıklamasının devamında öğrencilerin büyük bir sıkıntı çektiğini söyleyen Kaya; “Öğrencilerin Parti Gençlik Kollarımıza anlattığı kadarıyla kütüphaneden kitap bile alamıyorlar. Kütüphaneye giden öğrenciler elleri boş dönüyor. Öğrencilerin araştırma yapabilecekleri bir ortamın bile olmaması öğrenciler için büyük sıkıntı teşkil etmektedir. Öğrencilerin sosyal aktivite olarak yaptıkları tek şey bahçede Tavla oynamak. Mezun verme oranının çok düşük olduğu BMYO için acilen çözüm üretilmesi gerekmektedir” dedi.

“İZZET BAYSALIN EMANETİ OLAN BMYO’YA SAHİP ÇIKIN”

Son olarak AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun’a seslenen Başkan Kaya şunları ifade etti; “ Eğitim vermekten ziyade insanları oyalamakla meşgul olunmaktadır. Rektörlüğün dahi kimsenin umrunda olmayan BMYO öğrencileri mağdur durumdadır. Sayın Rektörümüze buradan çağrı yapıyoruz ve diyoruz ki; Önce Üniversitemizdeki PKK sempatizyanlarını temizleyin daha sonra İzzet Baysalın emaneti olan BMYO’na sahip çıkın” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru yanlış
doğru yanlış - 5 yıl Önce

ılk önce yök ü suçluyacaksın çünkü sınavsız gecişi getiren yök ve milli eğitimdir. orda okuyan öğrenciler ilk önce kendilerine baksın. boş kağıt verıp yada araya adam sokarak gecmek ısteyeceklerıne calısıpda gecsınler.kitap yuzu acmadan dersden gecmeyı umuyorlar. açık öğretimi bile bitiremiyecek adamlar meslek yüksek okullarında okuyor. evet dedıklerınde haklısın rektörün orayı sıldıgı atadığı müdürden belli. cumhurbaskanımızı karsılamayan adamı rektörlüğe atandığından beri kolluyor. o okulda cok ıyı hocalarda var ıkı koyunu güdemiyecek hocalarda var maalesef.

FETÖ ye ne demeli
FETÖ ye ne demeli - 5 yıl Önce

üniversitedeki tüm yönetim kadrosu fetöcü, bir önceki dönemde de öyleydi. rektör cemaatin sözünden dışarı çıkamaz. onların her dediğini halen yapıyor. bir dönemde tıp fakültesine ve diş hekimliği fakültesine toplam 200 tane cemaatci öğretim elemanı almıştır. hepsine de döner sermayeden katkı alabileekleri görevler vermiştir. bu açıkça teröre maddi desek sağlamaktır.

SIRADAKİ HABER

banner128