BOGİDER Protokol Ziyaretlerine Devam Ediyor

İstanbul’da yaşayan Bolulu gençlerin kurduğu Bolu Genç Girişimciler Derneği (BOGİDER) Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmazı’ı makamında ziyaret etti.

BOGİDER Protokol Ziyaretlerine Devam Ediyor

BOGİDER ekibi, Vali Aydın Baruş’a derneğin çalışmaları, faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Bolu’nun gelişim göstereceği alanların konuşulduğu görüşmede Vali Aydın Baruş gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Toplantı havasında geçen konuşmada Vali Aydın Baruş, BOGİDER ‘e yapacakları faaliyetlerde, Bolu ticaretinin gelişme göstereceği alanları hakkında bilgiler verdi. Girişimcilik hakkında farklı gözlem ve tecrübelerini paylaşan Vali Aydın Baruş Bolu halkının ilgi alanlarının neler olduğuna da değindi. Ayrıca  Abant İzzet Baysal Üniversitesinin etkinlik ihtiyaçlarının analiz edilmesi hakkında tavsiyelerde bulundu. Bolu turizminde termal suyu kullanımının yetersiz olduğunu,  termal tesislerin Bolu’yu cazibe merkezi haline getirebileceğini ve Kartalkaya’nın önemli bir kayak merkezi olduğunu ancak, mevcut işletmelerin tesis ve  konaklama ihtiyacını karşılayamadığını belirtti. Bu ihtiyaçların karşılandığında ve geliştirildiğinde, Bolu’nun önemli bir turizm şehri olacağını vurguladı. Yapılan görüşmede diğer bir konu da dünyaca ünlü aşçılarımızın Bolu’ya özel yapacakları lezzetler sayesinde Bolu’nun diğer bir cazibe noktası olacağına da değinen  Vali Aydın Baruş, son olarak BOGİDER ‘in kuruluşundan dolayı mutlu olduğunu ve gerekli desteği vereceğini belirtti. Görüşme sonrası Vali Aydın Baruş’a hediye takdim eden BOGİDER adına Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özdemir oldu.

BOGİDER Bolu Belediye Başkanını Makamında Ziyaret Etti

 Diğer ziyaretini de Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la gerçekleştiren BOGİDER Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sohbet havasında geçen görüşmede Belediye Başkanı Sayın Yılmaz dernek üyelerine günümüz şartlarının farkında olmalarını ve bu imkanları en iyi şekilde kullanmalarını istedi. Ticaret hayatına ilk başladığı yıllardaki koşulları zorluğundan bahseden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şuanda şartların elverişliliğinden ve imkanların kolaylığından bahsetti.  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın üzerinde durduğu diğer konu ise derneklerin insan ilişkilerindeki önemiydi. BOGİDER gibi dernekler sayesinde kurulan insan ilişiklerinin hem kişileri gelişimini hem de farklı imkanları ortaya çıkmasını sağladığını belirtti.

Bolu halkının devlet ve toplum bilincinin yüksek olduğunu somut örneklerle anlatan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz gençlere bunun birliktelikle perçinlenmesi gerektiğini vurguladı. Bu sebeple BOGİDER’in destekçisi olacağını belirtti.
BOGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özdemir birlikteliğin sağlanması adına  İstanbul ve Bolu’da yaşayan insanlar arasında köprü vazifesi görmek istiyoruz. Eğitim, konferans, ve etkinlikler ile Bolu’daki ve İstanbul’daki insanların birlik ve beraberliğini arttırmayı, Bolu’nun sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine katkıda bulunabilmeyi amaçladığını belirtti.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a 7 Şubatta Bolu’da düzenleyecek kahvaltı hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özdemir BOGİDER adına da hediyeyi kendisine takdim etti. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128