Bolca Hindi'den yemek ziyafeti

Bolca Hindi sponsorluğunda Bolu İzzet Baysal Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde okul öğrencileri tarafından hazırlanan 10 çeşit hindi yemeği verildi. Yemeğe İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve İlçe İl Milli eğitim Müdürleri, Bolca Hindi İşletme Müdürü Sacit Demirel, Canlı Üretim Müdürü İlkay Çobanoğlu, Satış Pazarlama Müdürü Murat Yılmaz, Halkla İlişkiler Müdürü Murat Kalafat, İzzet Baysal Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü İbrahim Kunuk ve Okulun Öğretmenleri katıldı.

 Bolca Hindi'den yemek ziyafeti

Haber: Semih BAYKAL

Bolu İzzet Baysal Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde Bolca hindi sponsorluğunda gerçekleşen yemekle ilgili ilk olarak konuşan Okul Müdürü İbrahim Kunuk; " Bugün tamamen okulumuzun mutfağında öğrencilerimizin uygulamalı dersler çerçevesinde, sektörle işbirliği içersinde üretmiş olduğu 10 tane ürünü sektörün argesi gibi onlara bir sunum şeklinde derste tamamen öğrencilerimizin çıkartmış olduğu bir yemek menüsünü sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Bu menün isimlerinin hepsini öğrencilerimiz koydu. Benim en çok dikkatimi çeken isimlerden bir tanesi hindi bayram böreğidir. Hem sektörümüzün adını anımsatsın hem de Türkiye de bayramlar da börek olarak sunulması için bizim tavsiye ettiğimiz böreklerden biridir. İnşallah yemeklerimiz hoşunuza gitmiştir. Ben öğrencilerim ve öğretmenlerim adına yapmış oldukları ürün desteklerinizden dolayı Bolca Hindi'ye teşekkür ederim" dedi.

 

OKUL- SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN EN ÖNEMLİ ÖRNEKLERİNDEN BİR TANESİNİ YAŞIYORUZ

 

Okul müdüründen sonra yemek ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu; " Bugün okul sanayi iş birliğinin en önemli örneklerinden bir tanesini yaşıyoruz. Belki de Türkiye de eşi benzeri olmayan ender bir uygulamadır. Bolca Hindi Dünyaca meşhur bir firma. Ürettiği hindileri de Dünyaca meşhur Otelcilik Aşçılık Okulu'nun  meşhur aşçıları pişirdi. En önemlisi de biliyorsunuz Bolca Hindi'nin sahibi Şerafettin Erbayramdır. Öğrenciler de Erbayram isminden esinlenerek de hindi böreğinin adını bayram böreği koymuşlar. Bu böreği yapan öğrenciyi tebrik ederim çok zekice bir fikir. Bu okul sanayi işbirliğinin giderek devam etmesini arzu ediyoruz. Ayrıca Bolca Hindi'ye buradan teşekkür etmek istiyorum. Ben de 24 sene okul müdürlüğü yaptım. Hangi okulumuzun ne zaman, hangi faaliyette ihtiyacı olsa Bolca hindi ücretsiz ikramlarını her zaman yapmıştır" diye konuştu.

 

"BU TÜR FAALİYETLERİ HER ZAMAN İÇİN DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

 

Son olarak yemekle ilgili konuşan Bolca hindi işletme müdürü Sacit Demirel; " Biz Bolca hindi markasıyla yaklaşık 20 yıldan beri gıda sektöründe hindi yetiştiriciliği konusunda faaliyet gösteriyoruz. Bolu'da olmamız hasebiyle de bu okulun faaliyetlerini ve buralarda eğitim gören öğrencilerin gelecekte görev alacakları yerler de özellikle kendi bölgelerine ait ürünlerin ön plan çıkması konusunda bir rol üstleneceklerini düşünüyorum. Bu bakımdan da halkın nezdinde farklı yaklaşımları olan ama çok farklı ürün olan hindi'nin daha iyi tanıtılması, anlaşılması için bu güzide gençlerin yapacağı çalışmaları çok önemsiyoruz. Bu nedenle de şirketimiz bu tür faaliyetleri her zaman için desteklemek de ve bundan sonra bu desteklerimizi esirgemeden devam ettireceğiz. Özellikle de sektör itibariyle toplu tüketime, turisttik yerlere veya daha üst seviyelerdeki restaurantlar da hizmet edecek bu gençlerin ciddi alternatif olan hindi etiyle ilgili hazırlayacakları, yapacakları ürünleri şimdiden okulda geliştirerek ilerde sunmaları ve bunda da katkıda bulunmayı biz arzuluyoruz. Biz her zaman için bu yapının içerisinde, bu gençlerin yanında ve İl Milli Eğitim teşkilatımızın yanında olacağız" diye ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLU'LU
BOLU'LU - 6 yıl Önce

yiyin efendiler yiyin, bu hanı iştah sizin, doyuncaya kadar ...!

SIRADAKİ HABER

banner128