BOLHAYKO’dan Belediyeye teşekkür

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,"4 Ekim Hayvan Hakları Günü " nedeniyle Bolu Hayvanları Koruma Derneği üyelerini ağırladı.

BOLHAYKO’dan Belediyeye teşekkür

HABER: Ceylan BEYKOZ

 

Ziyarette Bolu'nun "ülkenin en güzel barınaklarından birine sahip olduğunu" belirten BOLHAYKO Başkanı Melek Ünal, örnek çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Yılmaz, "Önümüzdeki süreçte geldiğimiz bu noktayı daha da ilerilere taşımak için sizlerden birlikte hareket etme talebimiz var.  Sizlerle birlikte daha iyi noktaya geleceğimize inancımız tam" dedi.

Bolu Hayvanları Koruma Derneği (BOLHAYKO) Başkanı Melek Ünal, Yönetim Kurulu üyeleri Ayşe Atılgan, Nilüfer Yaraş, Nimet Çizmecioğlu ve Mert Minisker, "4 Ekim Hayvan Hakları Günü" dolayısıyla Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Belediye başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Bolu Belediye Başkanı Emine Davarcıoğlu'da yer alırken, Melek Ünal, BOLHAYKO'nun çalışmaları hakkında bilgiler vererek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a sokak hayvanları için gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Ünal, yaptığı açıklamada ilk olarak 15 Temmuz darbe girişimini lanetledi, hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerine rahmet diledi. Daha sonra ise 15 Ekim 1978 yılında UNESCO'da ilan edilen Hayvan Hakları Evrensel Bildirisi ile hayvanların da hakları olduğunu söyledi. 1931 yılında birçok ülkenin katılımıyla 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü olarak ilan edildiğini belirten Melek Ünal, "Gerek sokakta yaşayan hayvanlar, gerek vahşi doğa da yaşayanlar ve gerekse evcil olarak evimizde bizlerle yaşayan hayvanlar da haklara sahiptirler. Onlara eziyet etmek, işkence etmek kanunen suçtur" dedi.

ÜNAL: "ÜLKEMİZDEKİ EN GÜZEL BARINAKLARDAN BİRİNE SAHİBİZ "

Melek Ünal, Sokak hayvanları için göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a BOLHAYKO adına teşekkür ederek, şunları söyledi: "Bolu olarak ülkemizdeki en güzel barınaklardan birine sahibiz. Yazın sıcaklarda köpekleri serinleten duş sistemi, kışın da ısınma sistemi bulunan modern bir barınağa sahip olduk. Bunun dışında yine sokak kedileri için yaptığı kedi beslenme ve sığınma evleri de, kış aylarında kedilerin üşümemesi için ısıtma sistemi ile donatıldı. Ağaçlara yerleştirilen yüzlerce kuş eviyle de yüzlerce kuşa sığınak oldu. Bunları gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz'a çok teşekkür ediyor; 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nün tüm insanlara farkındalık getirmesini temenni ediyoruz."  

BAŞKAN YILMAZ: " DAHA İYİ NOKTAYA GELEBİLECEĞİMİZE İNANCIMIZ TAM"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Türk milletinin tüm canlıları koruma adına vakıflar kurmuş bir medeniyete sahip olduğunu belirterek "Bizlerde o medeniyetimize sahip çıkmak adına karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizlere destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte geldiğimiz bu noktayı daha da ilerilere taşımak için sizlerden birlikte hareket etme talebimiz var.  Sizlerle birlikte daha iyi noktaya geleceğimize inancımız tam" diye konuştu.

Yılmaz ayrıca, konuşmasının ardından BOLHAYKO üyelerine Bolu Belediyesi'nin Tabiatın Kalbi Bolu’yu dünyada yaşanılabilir kentler arsında ilk 10'a taşıyacak mega projeleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128