Bolu 2016 Gece Eğitimlerine Start Verdi

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün 2016 yılı gece eğitimi programı 9 Şubat Salı günü itibari ile start aldı. İl Müdürlüğümüzün ulusal alanda örnek teşkil eden ve bağlamda Bolu’muza artı bir değer katmasının yanı sıra bakanlığımız tarafından takdirle karşılanan gece eğitimleri Merkez Karacaağaç köyü ile yeni yıla merhaba dedi.

Bolu 2016 Gece Eğitimlerine Start Verdi

Bilindiği üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın insan odaklı olarak yürütmüş olduğu politikalar ile özellikle kırsalda yer alan kadın çiftçilerimize pozitif ayrımcılık gözetilerek eğitimler yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda İl Müdürlüğümüzün ulusal anlamda örnek teşkil eden ve birçok ilde büyük beğeni toplayarak ulusal anlamda yaygınlaşmasını sağlayan gece eğitimleri halkımız tarafından da takdir ve beğeni ile karşılanmakta dolayısıyla kurum çalışanlarımız tarafından da şevk ve arzu ile eğitim görevleri yerine getirilmektedir.

İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitimler birer Şube Müdürü,  veteriner hekim, ziraat mühendisi ve teknik personelden oluşan ekipler tarafından haftada 2 veya 3 gün olmak üzere yatsı namazından sonra köy sakinlerinin varsa talep ettiği alanlar dahilinde ve güncel konular hakkındaki bilgiler esas alınarak yapılmaktadır. Soru cevap şeklinde gerçekleşen diyaloglarla vatandaşımız varsa sorunu hakkında aydınlatıcı bilgi almaktadır.

Karacaağaç köyümüzde bayan çiftçilerimizin de yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitim de köy sakinlerinin talebi üzerine  Arazi Edindirme Şube Müdürü Fevzi SEYMEN, Ziraat Mühendisi Burak KOÇYİĞİT, Veteriner Hekim Faruk AKYOL ve Tekniker Eray ÇAKIR’dan oluşan ekip hayvancılık konularına ağırlık verilmek suretiyle eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitimde yeni miras hukuku, hayvancılık ve tarımsal destekleme konuları ele alınırken bu desteklerden faydalanabilmek için üreticimizin dikkat etmesi gereken hususlar en ufak ayrıntısına kadar işlenmiştir. Üreticimizin özelliklede kırsal üretimin can damarı olan kadın çiftçilerimizin sualleriyle aktif katılım göstermeleri bizler tarafından memnuniyetle karşılanmakta ve nail olan hedefe bir nebzede olsa eriştiğimizin bir kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğitim sonunda katılımcılara teşekkür edilirken vatandaşlarımızın da sunulan hizmetin devamlılığına yönelik istek ve talepleri memnuniyetle karşılanmıştır.

İl Müdürümüz İsmail TAŞ’ın her zaman dediği “Bizler sizler için varız, insan odaklı çalışma prensibi esastır” sözünden hareketle gerçekleştirilen gece eğitimleri ile hizmet vatandaşın üreticin ayağına kadar gitmektedir. Bu vesileyle belki İl Müdürlüğümüzün yolunu dahi bilmeyen, ya da bildiği halde ön yargı ile hareket eden vatandaşlarımız kurumumuzun sıcak yüzü ile tanışma fırsatı bulmaktadır. Bu vesileyle açıklamada bulunan İl Müdürümüz İsmail TAŞ; “ Sunulan hizmet ilimizin büyük başarısı olması yanında yurdumuz içinde bir örnek teşkil etmiş bakanlığımız tarafından da takdirle karşılanmıştır. Bu hepimizin başarısıdır. Şayet biz eğitim düzenleyip katılan olmadıktan sonra bunun bir anlamı olmadı lakin siz değerli üretici vatandaşlarımızın istek ve arzu ile katılımı gerçekleştirdiğimiz hizmete bir anlam katmıştır. Dolayısıyla siz değerli üreticilerimize teşekkürlerimi sunuyor ve ayağınıza kadar gelen bu hizmetten faydalanmanızı diliyorum. Nihayetinde bizler sizler için varız ve her türlü konuda kurumumuza uğrayıp güler yüzlü personelimizin sıcak bir bardak çayı eşliğinde sorunlarınızı aktarabileceğinizi unutmayınız” dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128