Bolu -30 ile rekor kırdı

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından hava sıcaklıklarının düşmesiyle, önceki gece hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düştüğü Bolu, Türkiye'nin en soğuk ili oldu.

Bolu -30 ile rekor kırdı

HABER: AYSUN BEYKOZ

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı en çok Bolu'yu etkiledi. Yoğun kar yağışının ardından don olayları gerçekleşirken, önceki gece Türkiye'nin en soğuk ili -30 dereceyle Bolu oldu. Bolu Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre hava sıcaklıkları Kartalkaya'da - 19.6, kent merkezinde - 12.6, Abant'ta ise - 20 olarak ölçüldü. Batı Karadeniz Orman Araştırma İstasyonu'nda ise Bolu'daki hava sıcaklığı - 30 dereceye kadar düştü. Bolu’da rekor soğuk nedeniyle bir çok mahalledeki evlerin su saatleri donduğundan dolayı vatandaşlar belediyeden yardım talebinde bulundular. Şehir merkezinde ki kökez çeşmeleri de soğuktan nasibini alarak dondular.

PERŞEMBE GÜNÜ 10’U GÖRECEZ

Meteoroloji tahminlerine göre bugün itibariyle hava sıcaklıklarının artacağı söylenirken hava sıcaklığının en fazla olduğu gün Perşembe günü olacak. 10 dereceye kadar çıkacak olan hava sıcaklığı Cuma günü 3 derece kayıpla haftayı kapatacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128