Bolu ‘Başkanlık Sistemi’ni Konuşacak

Yeni Anayasa hazırlıkları çerçevesinde Başkanlık Sistemi’ni tanıtmak ve anlatmak üzere Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Parlak Cumartesi günü Bolu’ya geliyor. Konferansla ilgili...

Bolu ‘Başkanlık Sistemi’ni Konuşacak

Yeni Anayasa hazırlıkları çerçevesinde Başkanlık Sistemi’ni tanıtmak ve anlatmak üzere Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Parlak Cumartesi günü Bolu’ya geliyor. Konferansla ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “Başkanlık Sistemi’nin ülkemizin geleceği için en uygun sistem olacağını düşünüyoruz. Bu düşünceyle de teşkilatlarımız, partililerimiz ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere bu konferansı gerçekleştireceğiz. Bütün halkımızı bu konferansa davet ediyoruz” dedi.

 

Daha önce AK Parti Bolu İl ARGE Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi için Bolu’ya gelen Prof. Dr. Bekir Parlak, 13 Nisan Cumartesi günü Saat: 16.00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı salonunda halka açık olarak gerçekleştirilecek konferansla Bolu halkına Başkanlık Sistemini anlatacak. Konferansla ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, gerçekleştirilecek konferansa Bolu Halkını davet etti.

 

‘Başkanlık Sistemi’ Ülkemiz İçin En Uygun Sistem

Prof. Dr. Bekir Parlak’ın Anabilim Dalının Yönetim Bilimleri olduğunu söyleyen İl Başkanı Sayın, Sivil Toplum kuruluşlarının ve toplumun önde gelen Kanaat önderlerinin gerçekleştirilecek olan konferansı önemsemesini söyledi. Sayın; “Başkanlık Sistemi’nin ülkemizin geleceği için en uygun sistem olacağını düşünüyoruz. Bu düşünceyle de teşkilatlarımız, partililerimiz ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere bu konferansı gerçekleştireceğiz. Konferansa konuşmacı olarak Prof. Dr. Bekir Parlak gelecektir. Parlak, Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilimleri Anabilim dalında akademisyenlik yapmakta olup konulara hâkim birisidir” dedi.

 

“Bütün soruların yanıtları bu konferansta”

Basına ve halka açık olarak yapılacak olan konferansa Sivil Toplum Kuruluşlarının ve İlin Kanaat önderlerinin salonda olmasını beklediğini söyleyen Ömer Sayın “Ülkemiz için çok büyük önem taşıyan Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi ile ilgili olarak gerçekleştireceğimiz bu konferansta; Başkanlık sistemi neden bugün tartışılıyor? Neden Türkiye’nin Başkanlık Sistemi’ne ihtiyacı var gibi birçok sorunun yanıtı katılımcılara açıklanacak. Tüm halkımızı bu konferansa davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128