Bolu Anadolu Lisesi’nden Mevlana’yı Anma Günü

Bolu’nun en eski lisesi olan Bolu Anadolu Lisesi(Atatürk Lisesi) öğretmen ve öğrencileriyle etkileyici, güzel bir programa imza attı.

Bolu Anadolu Lisesi’nden Mevlana’yı Anma Günü
Haber: ERDAL TANRIVERDİ
Bolu Anadolu Lisesi Müdürü Fuat DURMUŞ’un da izlediği programın hazırlayıcısı Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Suzan ÖZTEKİN ve Türk Kültür ve Edebiyatı Kulübü Öğretmen ve öğrencileriydi. Ayrıca programa org, ney ile destek veren öğretmenler ilahiler seslendirerek de programa renk kattılar. Tasavvufun anlaşılması ve yaşatılması konusunda önemli bir çalışma gerçekleştirildi.
Programda görev alan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu gerek görsellikte gerekse gönüllere seslenişte harika bir program hazırlayan Bolu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri program sonunda uzun süre alkışlandılar. Çocuklarda önemli bir görevi yerine getirmenin mutluluğu gözlemleniyordu. 
Bolu Anadolu Lisesi Fuat DURMUŞ da bu tip programlarla hedeflenen hem Türk büyüklerini öğrencilerimize tanıtmaktır hem de çocuklarımızın psiko-sosyalgelişimine katkıda bulunmaktır. Tüm öğretmenlerimi ve öğrencilerimi kutluyorum. Bolu Anadolu Lisesi hem eğitim alanında hem de öğretim alanında Bolu’muzun en köklü okulu oluşunu bir kez daha bu programla kanıtlamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128