Bolu Avrupa’ya çıkartma yaptı

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, “KOBİ’lerin ihracat kabiliyetlerini geliştirmek ve katkıda bulunmak amacıyla ve Bolunun dış ticaretinin arttırılması için oluşturulan proje kapsamında Bolu bürokratları ve çok sayıda işadamı Avrupa’ya çıkartma yaptı. Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg ve Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenlenecek olan seminerlere katılmak üzere Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları başkanlığında Belediye Başkanı, TSO Başkanı, MARKA ve çok sayıda işadamı dün yola çıktılar.

 Bolu Avrupa’ya çıkartma yaptı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Valisi Ahmet Zahteroığulları, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, MARKA Bolu temsilciliği yetkilileri ile aralarında Bolu’nun önde gelen çok sayıdaki işadamı Avrupa’ya çıkartma yaptılar. 2 Eylül tarihinde Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg’da başlayacak ve daha sonra Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da devam edecek bir haftalık toplantılara katılmak üzere yola çıkan Bolu kafilesinin bu gün Almanya’da temaslara başlayacağı öğrenildi.

Aralarında Bolu’nun önde gelen işadamlarının da bulunduğu heyete Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları başkanlık yaparken Avrupa’ya gidiş nedeninin, “  KOBİ’lerin ihracat kabiliyetlerini geliştirmek ve katkıda bulunmak amacıyla ve Bolunun dış ticaretinin arttırılması” olduğu belirtildi. Bir hafta boyunca Avrupa’nın önemli işadamları ve kuruluşları da ziyaret edecek olan heyet aynı zamanda Bolu’yu tanıtmak içinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirecekler. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER