Bolu Barosunda son tango!##hb_manset.gif

Baro seçimleri öncesinde adaylar arasındaki ittifak çalışmaları hız kazanmaya başladı. Seçimlerin 6 aday yerine 2 aday arasında geçmesi bekleniyor.   13-14 Ekim tarihlerinde yapılacak Baro seçimlerinin...

Bolu Barosunda son tango!##hb_manset.gif

Baro seçimleri öncesinde adaylar arasındaki ittifak çalışmaları hız kazanmaya başladı. Seçimlerin 6 aday yerine 2 aday arasında geçmesi bekleniyor.

 

13-14 Ekim tarihlerinde yapılacak Baro seçimlerinin Bolu tarihindeki en önemli meslek kuruluşu seçimlerinden birisi olması bekleniyor. Yaklaşık 170 kişinin oy kullanacağı seçimler öncesinde aday sayısının bir hayli fazla olması kongreyi daha da çekişmeli bir hale getiriyor. Edinilen bilgiye göre, 6 adayın yarışacağı seçimler öncesinde seçime ortak adaylar üzerinde uzlaşılarak girilmesi yönündeki çalışmalar hız kazandı. Mevcut baro başkanı Gazanfer Günler’in aday olmayacağını açıklamasının sonrasında Bolu Baro başkanlığı için ter dökecek adaylar birer birer meslektaşlarını ziyaretlere başlamışlardı. Adaylar arasında adı geçen Bülent Arslan, Erol Altıntaş, Volkan Özcan, Sinan Barut, Coşkun Selen ve Ferit Atalay’ın iddialı bir şekilde çalıştıkları öğrenildi. Adayların şimdilik yalnız çalışmalarına karşılık, meslektaşlarından aldıkları görüşler doğrultusunda ortak bir aday belirleme eğiliminde oldukları öğrenildi. Bu durum seçimlerin 6 aday yerine 2 aday arasında geçeceği anlamına geliyor.13 Ekim tarihine kadar sürecin nasıl işleyeceği ise Bolu kamuoyu tarafından merak ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124