Bolu Barosu’ndan Vezneciler katliamına tepki

Bolu Baro Başkanı Ferit Atalay; İstanbul Beyazıt Vezneciler de dün sabah saatlerinde akıllara Vezneciler Katliamı olarak kazınan bombalı saldırıya tepki gösterdi. Atalay 7'si güvenlik görevlisi, 11 kişi hayatını kaybettiği olayları nefretle kınadıkların belirterek protestoda bulundu.

Bolu Barosu’ndan Vezneciler katliamına tepki

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Barosu Yönetim Kurulu adına bir açıklamada bulunan Başkan Ferit Atalay şunları söyledi;

İstanbul’da terör saldırısı sonucu 11 canımızı yitirdik. Bunun yanında 36 vatandaşımız da yaralı bulunmaktadır.

Elli kanla yıkanan terör örgütleri bizleri şiddetle/ölümlerle yaşamaya alıştırmaya çalışıyor.

Bizleri yılgınlığa düşürerek  birlikte yaşama irademizi dağıtarak, parçalayarak teslim almaya çalışıyorlar.

Bu tuzağa düşmeden barış ve demokrasi içinde beraber yaşamak için teröre ve onu kutsayan her girişime karşı ortaklaşa bir tavır koyarak güçlü bir şekilde karşı durmak zorundayız. Terörün bizi ve halkımızı yıldırmasına izin vermemeliyiz.

Şiddete, ölümlere karşı aynı dili kullanarak ortak yaşama isteğimizi her zamandan daha çok yüksek sesle seslendirmek zorundayız.

Bizleri yönetenleri de aynı dili kullanarak kimseyi ayrıştırmadan sorumluluklarının ne denli büyük olduğunu unutmadan teröre karşı birlikte durmaya çağırıyoruz.

Cumhuriyetimiz, Ülkemiz ve halkımız ortak yaşam konusundaki sarsılmaz iradesiyle her zaman terörü ve şiddeti alt edecek kadar güçlüdür.

Baromuz ölen vatandaşların acısını içtenlikle paylaşarak ölenlere rahmet, yarılılara acil şifalar dilerken, halkımıza baş sağlığı diler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128