BOLU BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

21 Aralık’ta Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu 5. Olağan İl Kongresinde ağırlayacak olan AK Parti’de hazırlıklar aralıksız devam ediyor. Partinin Bolu’daki yönetim kademesi ile Salı günü bir araya gelerek gerçekleşen çalışmaları değerlendiren İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “21 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz il kongresi sıradan bir kongre değil; 2015 seçimlerinin provası niteliğindedir” dedi.

 BOLU BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

Haber Merkezi

İlçelerdeki 5. olağan kongre sürecini sorunsuz tamamlayan Ak Parti’de çalışmalar 12 gün sonra yapılacak il kongresinin hazırlıklarına yoğunlaştı. Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 21 Aralık’ta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla 17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda saat 14.00’de başlayacak kongrenin şölen havasında geçmesi için Salı günü il ve ilçe teşkilatları ile bir araya geldi.

Parti binasında gerçekleşen toplantıya Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel,  ilçe ve belde başkanları, belediye başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, bir saat 20 dakika süren krtik toplantıda ilk olarak gerçekleşen kongrelerle yeniden göreve gelen ilçe başkanlarını tebrik etti. Yeni oluşturulan yönetimlerin kritik bir zaman dilimi içinde elini taşın altına koyduğunu belirten il başkanı, 2015 yılında gerçekleşecek seçimlerde yönetim kademesine büyük iş düştüğünü vurguladı. Ak Parti’nin 2002 yılından beri Bolu’da hep yükselen bir grafik sergilediğini ve elde edilen başarıyı daha da yukarı taşımayı hedeflediklerini söyleyen Coşkunyürek, “İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçiminde elde ettiğimiz başarıyı 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde daha da yukarıya taşıyacağız. Önümüzdeki seçimler ülkemiz ve partimiz için çok önemli. Ülkemizi aydınlık yarınlara emin adımlarla taşıyabilmek için 2015’te Anayasayı değiştirecek çoğunluğu mecliste elde etmemiz gerekiyor. Bolu’da 3-0 yapmamız şart. Bu anlamda teşkilatımıza ve de Bolulu hemşerilerimize yürekten inanıyorum” dedi.

“21 ARALIK BOLU’DAKİ GÜCÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİĞİMİZ GÜNDÜR”

Konuşmasının devamında 21 Aralık’ta yapılacak il kongresine değinen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun teşrifleri ile 21 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz il kongresi sıradan bir kongre değil; 2015 seçimlerinin provası niteliğindedir. 21 Aralık tarihi partimizin Bolu’daki gücünü bir kez daha gösterdiğimiz gündür. Salonun Bolu’muzun dört bir yanından gelen binlerce Ak Parti sevdalısı ile dolup taşacağını ve orayı şölen havasına sokacağına yürekten inanıyorum.  Mevcut birlik beraberliğimizi ve gücümüzü bu kongrede Bolu’muza ilk defa Başbakan olarak gelecek olan Genel Başkanımızı en iyi şekilde ağırlamalıyız. Hepimize bu konuda büyük görev düşüyor.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128