Bolu Belediyesi Aladağ’daki hayvanlara el uzattı

Aladağ Bölgesi’nde bazılarının açlıktan ve soğuktan öldüğü sahipsiz köpeklere Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü el uzattı. Köpeklerle ilgili haberlerin yayınlanmasının hemen ardından bölgeye giden ekipler hayvanları alarak Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı’na nakil etti.

 Bolu Belediyesi Aladağ’daki hayvanlara el uzattı

 Geçtiğimiz günlerde basına da yansıyan haberlerde, Aladağ bölgesinde kimler tarafından bırakıldığı belli olmayan birçok köpeğin içler acısı durumu gözler önüne serilmiştir. Bazılarının açlıktan ve soğuktan öldüğü diğerlerinin de açlık nedeniyle araçlara ve insanlara saldırdığı görülmüştür.

Bolu Belediyesi’nin görev ve yetki alanı içerisinde bulunmayan bir bölgede gerçekleşen bu üzücü durum karşısında Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri derhal harekete geçmiştir. Aladağ bölgesine giden ekiplerimiz hayvanları buradan alarak Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı’na nakil etmiş, ilk olarak karınlarını doyurmuş, yaralı ve tedaviye ihtiyacı olan hayvanlara ise ilk müdahaleleri yapılmıştır.

Konu ile ilgili bilgiler veren Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri; “Geçtiğimiz gün Aladağ’daki hayvanların durumu ile ilgili haberler yayınlanır yayınlanmaz ekip olarak bölgeye gittik ve hayvanları oradan alarak barınağımıza getirdik. Barınakta ilk olarak hayvanların karınlarını doyurduk ve diğer köpeklerden ayrı bir yere yerleştirdik. Hayvanların içinde tedaviye ihtiyacı olanlara da ilk müdahalelerini yaparak onları da gözlem altına aldık” dedi.

Haberlerdeki fotoğraflarda da görülen açlığa ve soğuğa dayanamayıp ölen hayvanlarda yine ekipler tarafından bölgeden alınarak uygun bir yere gömüldü. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128