Bolu Belediyesi, Bolu’nun geleceğini belirleyecek projeleri tanıttı

Bolu Belediyesi tarafından ‘Bolu’nun Kent Vizyonu’ olarak adlandırılan ve Bolu’nun geleceğini belirleyecek projeler ile ilgili bir tanıtım gerçekleştirildi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz projeleri en ince detaylarına kadar katılımcılara anlattı.

Bolu Belediyesi, Bolu’nun geleceğini belirleyecek projeleri tanıttı

Bolu’nun Kent Vizyonunu oluşturacak projeleri, ‘Altın Bilezik’, ‘Mavi Bilezik’ ve ‘Yeşil Bilezik’ adı altında üç ana başlık altında toplayan Bolu Belediyesi, bu başlıklar altındaki hayata geçireceği projeler ile de Bolu’yu dünyanın en yaşanılabilir kentlerinden birisi yapmayı hedefliyor.

Bolu Belediyesi Bolu’nun geleceğini belirleyecek projelerini ‘Bolu’nun Kent Vizyonu’ adı altında tanıttı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve İhsan Ağcan, daire müdürleri, Bolu Belediye Meclis üyeleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri, muhtarlar ve ilimizde faaliyet gösteren mimar, mühendis ve iş adamları katıldı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi İmar Müdürü Mehmet Özen ve Bolu Belediyesi İmar Müdürlüğü Şehircilik Uzmanı Merve Çevik tarafından gerçekleştirilen sunum ile tanıtılan projeler, izleyenler tarafından dikkatle dinlendi.

Başkan Alaaddin Yılmaz: “Bolu Dünya Kenti olacak”

“Sunum öncesinde kısa bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu gelecekte turizm kenti olacak, üniversite kenti olacak ve spor kenti olacak. Bolu’muzun neredeyse %65’i ormanlarla kaplı ve 200’e yakın göl ve göletimiz var. Dolayısı ile Bolumuz, doğa ile iç içe olan özel bir coğrafya. Ayrıca 4 mevsimin doyasıya yaşandığı Bolu’dan başka bir il daha yok. Öyle olunca da biz ilimize farklı gözle bakıyoruz. Çok özel bir ilde yaşamanın onurunu yaşıyoruz. Eğer şehrimizi de gelecek planlamasında coğrafyamızla uyumlu hale getirebilirsek inşallah Dünya kenti yapacağız. Hedefimiz bu ve buna yönelik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzun çalışmalar neticesinde hem Kalkınma ajansımız, hem üniversitelerimiz, hem Belediye’nin ekibi ile müşterek olarak bir vizyon çalışması yapıldı. Bunu burada sunduk, şimdi o sunumla beraber bizim yapacaklarımızı birleştirerek Bolu’yu nereye götürdüğümüzü anlatmaya çalışacağız” dedi. 

Bolu’nun Kent Vizyonunu oluşturacak ve geleceğini şekillendirecek projeler  ‘Altın Bilezik’, ‘Mavi Bilezik’ ve ‘Yeşil Bilezik’ adı altında üç (3) ana başlık adı altında toplanıyor.

Altın Bilezik

Altın Bilezik adı altında toplanan projeler;

- Yeni Belediye Meydanı ve Kent Meydanı

- Pazar Yeri Kentsel Dönüşüm Projesi 

- Şehir Stadının Olimpiyat Alanına Taşınması 

- Arasta Yenileme Projesi 

- Tarihi Bolu Adası 

Mavi Bilezik

Mavi Bilezik adı altında toplanan projeler;

- Kamu Binaları Adası ve Küçük Sanayi’nin Taşınması

- Olimpiyat Köyü

- Büyüksu Su Sporları ve Sahil Projesi

- Ulaşım Amaçlı Bisiklet Yolu

- Karadere Tüneli Projesi 

Yeşil Bilezik

Yeşil Bilezik adı altında toplanan projeler;

- Köroğlu Parkı

- Büyük Sanayi Projesi

- Yaşlılar Köyü ve Dini Eğitim Merkezi

- Bölgesel Hastane ve Gölcük Projeleri

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128