BOLU BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Bolu Belediyesi, bu yıl "kültür gezileri" kapsamında yaklaşık 3 bin kişiyi ücretsiz Çanakkale’ye ve Konya’ya götürdü.

BOLU BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz "kültür gezileri" halktan büyük ilgi görüyor.

Boluluların yoğun ilgi gösterdiği geziler kapsamında bu yıl bin 935 kişi günübirlik turlar ile Çanakkale’ye giderken, bin 35 kişiyi de Konya’yı gezdi.

Ulaşım, rehberlik hizmeti ve öğle yemeklerinin ücretsiz olduğu geziler ile tarihi yarım adayı tercih eden Bolulular, rehber eşiğinde 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı heykeli ile tabyası gibi önemli birçok noktayı gezerek, ecdadın kurtuluş mücadelesi verdiği toprakları yerinde görme ve o havayı teneffüs etme fırsatı yakalıyor. Kültür ve tarih şehri Konya’yı tercih edenler ise Mevlana türbesi ile Sultan Selim Camii, Şeyh Tebrizi Camii ve Türbesi, Alaaddin Keykubat Camii ile gibi kutsal mekânları ücretsiz görerek, ibadet etme fırsatına sahip oluyor.

Hafta içi ve hafta sonu düzenlenen turlara katılmak isteyen vatandaşlar, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bizzat gelerek, kayıt yaptırabiliyor.

Daha önce düzenlenen gezilere katılanlar 2’nci kez geziye gidemezken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, vatandaşları başvuru sırasına göre Çanakkale ve Konya’ya taşıdıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER