banner120

Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Festivalde

Samsun Canik Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Samsunlu Sanatçılar Derneğince ilki düzenlenen Amatör Türk Sanat Müziği Korolar Festivalinde İlimizi Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu temsil etti.

Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Festivalde

Haber: Kasım ŞAHİN

Önceden katılımcı korolardan istenen Performans Kayıtları elemesi sonucu Festivale davet edilen Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Korosu ve Şef Rıfat Günen yönetiminde 25 kişilik korist ile Bolu’yu Temsil etti. Festivalin Gala Gününde  Profesyonel bir saz heyeti eşliğinde ve kural gereği provasız olarak sahne alan Koroyu Kürdilihicazkar Faslını TRT Korolarına taş çıkarırcasına seslendirdi. Devlet Sanatçısı TRT Koro Şefi Bestekar Kutlu Payaslı  Bestekar Erol Sayan, Bestekar Engin Çır , TRT sanatçısı Ayşe Taş, TRT Sanatçısı Canan Sezgin-Yahya Geylan, TRT Sanatçısı  Nusret Yılmaz, Kanun virtiozü ve Bestekar  Göksel Baktagir, Samsun Büyükşehir Konservatuvarı Şefi aynı zamanda Koro Müdürü Olan Cavit Ersoy karşısında Performansını sergileyen koromuz duayenlerle birlikte şarkılarını seslendirirken büyük alkış aldı.

Festival Sonunda Katılım Belgesini Canik Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Göz ve TRT Sanatçısı Büyük Yorumcu Ayşe Taş Hanımefendi elinden alan Koro Şefi Rıfat Günen Festival Komitesine ve misafirperver Samsun Halkına teşekkür etti. Törenin  sonrası Duayenler Korosunda yerine alan Saygıdeğer Şef, Gala kapanışını koronun seslendirdiği bir eser ile yaptı.

Festivale Katılan Türk Musikisinin duayenleri ile TRT Sanatçılarına Bolu Belediyesi adına hazırlanan ödülleri de takdim eden Koro Şefi Rıfat Günen’e Bolu Olay Gazetesi olarak bizde teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124