Bolu Belediyesi’nde rekor başvuruya rekor çözüm!

Bolu Belediyesi tarafından 2012 yılı Eylül ayında kurulan Bol Hizmet Noktasına 45 ayda rekor başvuru yapıldı. Vatandaşların istek ve şikâyetlerine çözüm üretmek amacıyla kurulan Bol Hizmet Noktasına yapılan başvuru sayısı 154 bin nüfuslu Bolu kent merkezinin sayısına yaklaşarak 145 bine ulaştı. Bolu Belediyesi de başvuruların yüzde 98’i çözüme kavuşturarak önemli bir başarıya imza attı.

Bolu Belediyesi’nde rekor başvuruya rekor çözüm!

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediyesi Bol-Hizmet Noktası ve İletişim Merkezi biriminde vatandaşların tüm istek ve şikâyetleri alınarak gerekli birimlere ulaştırılıp sonuçlandırılıyor. Birim bazındaki tüm istek, şikâyet, abone, imar işlemleri ve buna benzer belediyeye ait çalışmalar tek nokta üzerinden; yani Bol Hizmet Noktası tarafından şeffaf bir ortamda en kısa zamanda çözüme kavuşturuluyor. Ayrıca şikâyet ve isteklerin çözüm aşamalarında vatandaşlar bilgilendirilirken, işlem tamamlandıktan sonra da başvuru sahibinden teyit alınıyor.

BAŞVURULARIN YÜZDE 98’İ ÇÖZÜME KAVUŞTU

2012 yılının Eylül ayında faaliyete geçen Bol Hizmet Noktasına 45 aylık süreçte 145 bin başvuru yapıldı. 154 bin nüfuslu kent merkezinde yaşayan ve bizzat veya çağrı merkezi ile belediye web sitesi aracılığıyla istek ve şikâyetlerini ileten 145 bin kişinin 142 bini yani yüzde 98’i çözüme kavuşturuldu.  Henüz sonuçlanmayan 3 bin başvurunun takibi de halen devam ediyor.

BELEDİYE-VATANDAŞ İLİŞKİLERİ DAHA DA GÜÇLENDİ

Belediye yetkilileri, rekor sayıdaki başvuruların yüzde 98’inin sonuçlandığına dikkat çekerek Bolu halkının meselelerine hızlı çözümler üretmek amacıyla 2012 yılında kurulan Bol-Hizmet Noktası ve çağrı merkezi ile vatandaşların belediye ile ilişkilerinin daha da güçlendiğine belirtti. İletilen her türlü talebi titizlikle dikkate kaldıklarını ve çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini söyleyen yetkililer, “vatandaş memnuniyetini daha da arttırmak için çalışmaların devam ettiğini” ifade ettiler.

Bolu Belediyesi Bol Hizmet Noktasına vatandaşlar şahsen müracaat edebildiği gibi 444 26 58 numaralı ücretsiz çağrı merkezinden veya www.bolu.bel.tr adresi üzerinden ulaşabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 4 yıl Önce

vatandaşın şikayetleri, ilgili birimlere değilde ilgisiz birimlere gönderiliyor, ilgisiz birimde bu benim işim değil diyor ve şikayeti kapatıyor, bunun adı da çözüm oluyorsa daha çok rekor kırarsınız.

SIRADAKİ HABER