Bolu Beyi Darıca'yı Fethetti

Darıca Belediyesi 8. Şehirler ve Kültüler Kaynaşması Bolulular Derneği gecesinde sahne alan Safiye Soyman, Darıcalıları coşturdu.

Bolu Beyi Darıca'yı Fethetti
Bolu Folklor Ekibi'nin gösterileriyle başlayan geceye başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olmak üzere, Taşkesti ve Seben ilçe belediye başkanları, İzzet Baysal Vakfı Onursal Başkanı Ahmet Baysal ve Bolulu protokolü büyük ilgi gösterdi. Bolulular Gecesi'nde açılış konuşmasını yapan Bolulular Dernek Başkanı Erdem Sevgi, "Darıca da sekiz yıldır aralıksız bir şekilde devam eden Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında memleketimiz Bolu'yu en iyi şekilde temsil etme adına çalışıyoruz. Bu önemli organizasyonu düzenleyerek kültürlerin kaynaşmasına vesile olan, üç dönemdir Darıca da önemli projelere imza atan ve bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen hemşerimiz Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'a teşekkür ediyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Bolulu hemşerilerinin alkışları arasında sahneye çıkarak bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Köroğlu şiirini okuyarak başladığı konuşmasında, "Binlerce yıldır birçok uygarlıkların filizlenip boy attığı, Batı Karadeniz'in göz bebeği, doğal güzelliklerin zirveye ulaştığı, toprağın yeşile, insanın yemeğe doğduğu yerdir memleketimiz Bolu. Saymakla bitmez birçok coğrafi güzelliği bünyesinde barındıran Bolumuzun güzel insanları gecemize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sekiz yıldır birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde sürdürdüğümüz etkinliğimizde bu akşam Bolu'dayız. Her akşam farklı bir ilin güzelliklerini yaşamaya devam ediyoruz. Gecemize iştirak eden siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Bolulular Gecesi'nin sürpriz sanatçıları, kendisi de Bolulu olan Safiye Soyman ve eşi Faik Öztürk oldu. Sahne performanslarıyla izleyenleri kendisine hayran bırakan ikili, birbirinden güzel parçalarla gönüllere hitap ederken, yaptıkları esprilerle de izleyenleri kahkahaya boğdu. Gece Bolu'nun yerel sanatçıları ve folklor gösterileriyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128