Bolu Bilim ve Sanat Merkezine kavuşuyor…

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü bir ay önce duyurmuş olduğu Bilim ve Sanat Merkezi Kurumu’nu titizlikle takip ederek 2015 yatırım programına aldırmayı başardı.

 Bolu Bilim ve Sanat Merkezine kavuşuyor…

Haber: Okay ÖZCAN

Bilim ve Sanat Merkezi 2015 yatırım programına yaklaşık 10 Milyon TL’lik bir Bütçeyle alınmış olup, Yatırım programı kapsamında onaydan çıkmış olan bu Eğitim kurumu ile Bolu’ da bir ilke imza atılmış olacaktır.

Özel yetenek ve üstün zekâlı öğrencilerimize Eğitim veren tek kurum olarak da hizmetlerini aksatmadan yürütecek olan kurum 2017’de tamamlanarak hizmete açılacaktır. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi için her yıl bakanlığın belirlediği sınıf düzeylerinde  bilim ve sanat merkezi olan illerde gerçekleşmektedir. Sınıf öğretmenlerinin aday gösterdikleri öğrenciler öncelikle grup taramasına alınırlar. Bilim ve sanat merkezlerinin kontenjanlarının 3 ya da 4 katı kadar öğrenci grup taramasından bireysel incelemeye alınırlar. Bireysel inceleme sonuçları Bakanlığa gönderilir ve üstün olarak belirlenmiş öğrencilerin kayıt listesi yeni eğitim öğretim yılı başında Bilim ve Sanat Merkezlerine ulaştırılır.

Bilim ve sanat merkezlerinde Uyum, Destek Eğitimi, Bireysel Yetenekleri Fark Ettirici Program (BYF), Özel Yetenekleri Geliştirici Program (ÖYGP) ve Proje olmak üzere 5 aşamalı bir program uygulanmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerin devam ettikleri bu merkezler okul dışı saatlerde öğrencilere etkinlik temelli, proje yapmalarına yönelik, disiplinler arası ders içerikleri sunmaktadır. Etkinlikler oluşturulurken öğrencilerin ilgi alanları ve müfredatları göz önünde bulundurularak zenginleştirme yapılmaktadır. Bilim ve sanat merkezleri eğitimlerini üniversitelerden de destek alarak da yürütebilmektedir. Bireysel ve grup çalışması şeklinde etkinlikler düzenlenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128