Bolu bölgeye hizmet ediyor

Bölgenin en büyük su ürünleri üretim tesisi olan Bolu-Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğü çevre illerde bulunan göl ve göletlerin balık ihtiyacını da karşılıyor.

Bolu bölgeye hizmet ediyor


Haber: Ceylan Beykoz

Düzce’de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından göl ve göletlere 40. Bin adet pullu sazan yavruları bırakıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, su kaynaklarındaki nesli tehlikede ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele ve metotlara dayalı balıklandırma amacıyla Su Kaynaklarının Balıklandırılması projesi uygulanıyor. 2022 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından balıklandırılmasına ihtiyaç duyulan göl ve göletlerde balıklandırma çalışması yapıldı. Bolu-Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğünden temin edilerek getirilen toplam 40 bin adet pullu sazan yavruları Çamlıpınar Göleti, Kurugöl, Topuk Göleti ve Torkul Göletine bırakıldı.

Bölgenin en büyük su ürünleri üretim tesisi olan Bolu-Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğünce üretilen 55 bin adet yavru sazan balığı ise dün Seben Göletine bırakılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER