Bolu çağ atlayabilir##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış olan Bolu’nun bu yapıdan sıyrılması için el ele, kol kola çalışma noktasında CHP ile çalışmaya hazır olduklarını söyleyerek; ...

Bolu çağ atlayabilir##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış olan Bolu’nun bu yapıdan sıyrılması için el ele, kol kola çalışma noktasında CHP ile çalışmaya hazır olduklarını söyleyerek;  “Ankara ve İstanbul’un buluşma noktası olarak Bolu’yu tespit edebiliriz. Sanayiden, turizme kadar, birçok noktada Bolu’yu bu anlamda bir üs haline getirebiliriz.”dedi.

 

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Bolu Olay gazetesi Yazıişleri müdürü Okay Özcan’a önemli açıklamalarda bulundu.12 Haziran Genel seçimlerinde kendilerine oy veren ya da vermeyen herkese teşekkür ederek konuşmaya başlayan Ercoşkun mazbatasını alarak yemin ettiği andan itibaren tüm Bolu halkının vekili olacağını vurgulayarak; “ Seçim döneminde yapmış olduğumuz çalışmalarda hiçbir siyasi ayrımı yapmadan hizmet edeceğimize dair söz vermiştik. Geçtiğimiz süreçte yapmış olduğumuz çalışmaları aynen devam ettireceğimizi ve her zaman olduğu gibi adımlarımızı halkımızla beraber atacağımızı belirtmiştik. Ak Partinin değil tüm Bolulu hemşerilerimizin milletvekili olacağız. Bundan sonrada hep birlikte, el ele, kol kola, bu ülkeye ve aziz milletimize hizmet etmeye çalışacağız.”dedi.

 

Oyumuzu arttırmamıza rağmen CHP vekil çıkardı

2011 Genel seçimlerinden çıkan sonuç uyarınca toplumun %94’ünün iradesinin meclise yansıdığını, toplumun her kesimin iştirak edeceği bir sivil anayasa oluşumu noktasında, toplumsal mutabakatın sağlanacağı bir ortamın doğduğunu ifade eden Ercoşkun; “Bu açıdan seçimler netice itibariyle mini bir demokrasi şöleni haline gelmiş oldu” biçiminde konuştu. 2011 Genel seçimlerinde 2007 Genel seçimlerine oranla oylarını çok ciddi bir şekilde arttırmalarına rağmen bir milletvekilini CHP’ye kaptırdıklarının altını çizen Ercoşkun; “Dolayısıyla da üzüntülüyüz. Neden üzüntülüyüz? İki dönemdir 3-0 yapan bir iktidar partisinin vermiş olduğu avantajları bu dönemde bir milletvekili eksik olarak takip etmek durumunda kalacağız. Seçim öncesinde hep şunu demiştik ‘seçim sürecinde daha güçlü, daha kuvvetli gitmemiz lazım,2023 yılında Bolu’nun aldığı payın, daha yüksek olmasını sağlamak için iktidar partisinin yine Bolu’dan 3-0 olarak temsil edilmesi Bolu’nun menfaatine olur’ demiştik ama süreç beklediğimiz gibi olmadı. Bu anlamda daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada oluşan açığı gidermemiz lazım. Bunun için çalışacağız.”şeklinde konuştu.

 

Genel başkanımız Helalleşme noktasında adımlar attı

AK Parti Genel başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı balkon konuşması sonrasında yakın zamanda çeşitli gerekçelerle açtığı birçok davasını geri çekerek Demokratik hoşgörü anlamında önemli bir adım attığını söyleyen Ercoşkun; “Eğer seçim sürecinde gerek diğer siyasi partilerin temsilcileriyle gerek milletvekili adaylarıyla aramızda kırıcı birşeyler geçmişse öncelikle özür diliyorum. Haklarını helal etsinler. Bizden yana da hakları varsa helal olsun. Genel başkanımızda Helalleşme noktasında çok ciddi adımlar attı. Sonuçta Ak partili vekiller olarak ana muhalefet partisinden milletvekili seçilen arkadaşımızla yeni bir sayfa açmış olduk. Bu sayfada kişisel hiçbir polemiğe girmeden Bolu’ya hizmet noktasında çalışmalar yapmak istiyoruz. Yapılan eleştirilerinde bu anlamda yapıcı eleştiriler olması Bolu’ya birşeyler katar kanaatindeyim” dedi.

 

Bolu için el ele vermeliyiz

İktidar partisi vekilleri ile muhalefet partisi vekillerinin, bürokrasi, sivil toplum örgütleri ve medya ile el ele vererek ortak hedefler doğrultusunda çalışmasının genel manada başarıyı her zaman arttırdığına vurgu yapan Ercoşkun; “Biz bunu geçtiğimiz 2,5 yıllık süreçte sağlamaya çalıştık ve bunun ciddi manada faydalarını gördük. Dolayısıyla Genel Başkanımızın ‘ustalık’ dediği bu dönemde, Bolu için planladığımız hizmetlerin yaşama geçirilmesi ondan sonrada Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış olan Bolu’nun bu yapıdan sıyrılması için el ele, kol kola çalışma noktasında hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Ankara ve İstanbul’un buluşma noktası olarak Bolu’yu tespit edebiliriz. Sanayiden, tarımdan, turizme kadar, birçok noktada Bolu’yu bu anlamda bir üs haline getirebiliriz. Üniversite şehri olmanın avantajını burada kullanabiliriz. Bunları yapabiliriz derken, hiç bir şey yapılmadı anlamında söylemiyorum. İki dönemdir, yapılan işler, hizmetler gerçekten takdire şayan işlerdir Dolayısıyla da iki dönemdir hizmet eden, milletvekili arkadaşlarımıza da tekrar tekrar teşekkür etmek, şükranlarımızı sunmak istiyorum. Gene biz, hep birlikte,  birlik ve beraberlik içinde bu çalışmaları sürdürmeye kararlıyız.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128