Bolu Dağı A.Ş.’nin desteklediği derneğe baskın

Bolu’da sabahın erken saatlerinde başlayan FETÖ/PDY operasyonlarında çok sayıda iş adamına ve derneğe eş zamanlı baskınlar yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonlarda 60 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 Bolu Dağı A.Ş.’nin desteklediği derneğe baskın

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla bugün sabah saatlerinde Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM ve KOM ekiplerinin eş zamanlı başlattığı Fethullahçı Terör Örgütü’ne bağlı iş adamları ve derneklere yaptığı operasyonlarda 60 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Aralarında Bolu’nun tanınmış iş adamları ve siyasetçileri olduğu öğrenilen kişilerin ev ve iş yerlerinde de geniş çaplı arama yapıldı.

KİMSE YOK MU DERNEĞİ’NE BASKIN

Düzenlenen operasyonlarda çok sayıda derneğe de şok baskın yapıldı. Baskın yapılan dernekler arasında Kimse Yok mu Derneği de bulunuyor.

Kimse Yok mu Derneği’nin 2013 yılında Bolu Dağı A.Ş. Genel Müdürü olan ve 15 Temmuz sonrasında FETÖ operasyonlarında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Hasan Umur’a derneğe yaptıkları desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdiği basına yansımıştı.

Operasyon düzenlenen dernekler şu şekilde…

Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD), Kimse Yok mu Derneği, Abant Çalışanlar Derneği, Bolu İdareciler ve Emeklileri Dayanışma Derneği, Bahar Derneği, Köylerimizi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, Doruk Akademi Gençlik Derneği, Ümit Din Görevlileri Derneği, Detay Mimar ve Mühendisler Derneği…

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128