Bolu dağı tüneli birilerine fazla gelmiş!

MİT’in, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na 24 Aralık 2012 tarihinde gönderdiği Özel Kuvvetler Komutanlığı, Seferberlik Tetkik Kurulu ve Muharebe Arama ve Kurtarma Birliği’ne ilişkin...

Bolu dağı tüneli birilerine fazla gelmiş!

MİT’in, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na 24 Aralık 2012 tarihinde gönderdiği Özel Kuvvetler Komutanlığı, Seferberlik Tetkik Kurulu ve Muharebe Arama ve Kurtarma Birliği’ne ilişkin “çok gizli” damgalı bilgi notu ve ihbar mektuplarında, “Boğaz köprüleri ve Bolu tünelinin bombalanması, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın küçük düşürülmesi” gibi çarpıcı iddialar yer alıyor.
‘Bir Özel Kuvvetler Komutanlığı mensubu’ tarafından yazıldığı kaydedilen ihbar mektubu, “sayın müsteşarım” diye başlıyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı içindeki yasadışı yapılanmanın, 26 maddelik eylem planında, Boğaz Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Bolu Dağı Tüneli, Yalova Feribotu, Karadeniz Sahilyolu gibi ülke içinde ve dışında büyük ses getirecek kritik yerlerde bombalar patlatılarak hükümete ve devlete olan güvenin sarsılarak kargaşa çıkarılması gibi unsurlar yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128