Bolu dubalandı

Bolu Belediyesi şehir merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığı sorununu ve trafik kazalarını bir nebzede olsa azaltmak için araç trafiğinin işlek noktalarına dubalar koymuştu. Şimdi de Bolu Belediyesi şehir merkezinin ara sokaklarında yaşanan park sorunlarını çözmek için kaldırımlara dubalar koydu.

 Bolu dubalandı

Haber: Semih BAYKAL

 Bolu’da şehir merkezinde İzzet Baysal Caddesinin araç trafiğine kapanmasından sonra araç trafiğinde ciddi sıkıntılar meydana geliyordu. Caddenin trafiğe kapanmasında sonra Özellikle çift şeritli yolların dar olması ve araç trafiğini sıkıştırıyor ve trafik kazalarına neden oluyordu. Bu anlamda bu sorunları çözmek için Bolu Belediyesi özellikle trafiğin işlek olduğu yolları ikiye bölerek dubalar yerleştirdi. Bolu Belediyesi bu çalışmaların dışında şehir merkezinde bulunan ara yollardaki trafik sorununa da el attı.

 Ara sokaklarda özellikle araç sürücüleri araçlarını kaldırımlara park ediyor. Bu da hem yayaların kaldırımlardan geçmesini engelliyor hem de yoldan arabasıyla geçmek isteyen vatandaşlara engel oluyordu. Bu bağlamda Bolu Belediyesi ilk olarak PTT Caddesinde bulunan ara yollara el attı. Bu cadde de bulunan ara yolların kaldırımlarına dubalar koydu. Bu çalışmalarla resmen Bolu’nun hemen hemen her yeri dubalandı. 


Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128