Bolu, Dünya Gençleri ile Buluştu

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Dış İlişkiler Birimi tarafından organize edilen Bolu Dünya Gençleri ile Buluşuyor adlı programa AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkanı İskender Karakaya, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Teşkilat üyeleri ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 50 Yabancı öğrenci katıldı.

Bolu, Dünya Gençleri ile Buluştu

HABER: CEYLAN BEYKOZ

 Bolu Dünya Gençleri ile Buluşuyor adlı program Pazar günü saat 13:00 da Bolu Sağlıklı Yaşam Merkezi (BOBES) de yapıldı. Program yaklaşık 2 saat sürdü. İlk Konuşmayı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz gerçekleştirdi.

Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dostluğunuzu ve kardeşliğinizi her zaman sürdürün,yeter ki birliğinizi kardeşliğinizi bozmayın. Sizler Türkiye’yi ve Bolu’yu dünyaya en güzel şekilde tanıtacaksınız. Sizler bizim misafirimizsiniz. Bizler sizleri ağırlamaktan onur ve şeref duyuyoruz.”

AKP İl başkanı Doğanay da bir konuşma yaparak; “Öncelikle Azerbaycan’da ve Türkiye’de şehit düşen askerlere rahmet diledi. Bugün burada her milletten öğrencilerimiz var Türkiye’ye geliş nedeniniz eğitim almak sizler bizim misafirimizsiniz. Şanlı ülkemizin sizlere her zaman kapıları açıktır. Ben 17 yaşımda sizler gibi yurtdışına gittim sizlerin neler hissettiğinizi çok iyi biliyorum. Bizler burada sizin aileniziz her ne sorununuz olursa sizlere kapımız açıktır.” dedi.

Son olarak konuşmasını gerçekleştiren Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanı İskender Karakaya şu ifadelere yer verdi; “Diğer ülkelerden buralara kadar gelen öğrencilerimiz bizim ülkemize gelerek eğitim hayatlarını sürdürüyorlar. Bizlerin görevleri yabancı öğrencilerimize kardeş olmak onlara aile sıcaklığını muhabbetini sağlamaktır. Bu kardeşlerimiz ülkelerine döndüklerinde Türkiye’nin gücünü ülkelerinde gösterecektir bizler kardeş ve birlik olursak uzun yıllar dostluklarımız sürer.”

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128