Bolu, EMITT 2015 fuarında tanıtılacak

Bolu, bu yıl 19. kez düzenlenen ve yarın başlayacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2015’e katılıyor. Turizmde marka şehir olma hedefiyle yola çıkan Bolu, EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’de turizm sektörü temsilcileri ve yatırımcılarına tanıtılacak.

Bolu, EMITT 2015 fuarında tanıtılacak

HABER MERKEZİ

 
Bolu, bu yıl 19’uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT-2015’e katılıyor. Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu EMITT 2015, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında TÜYAP Büyükçekmece Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in açılışını yapacağı fuara Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş de katılacak.

Bolu’nun EMITT 2015’e katılmasını değerlendiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun turizm potansiyelinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtılmasının önemine dikkat çekti. Bolu’nun turizm hedefleri için Bolu Belediyesi olarak Valilik, Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’yla ortak hareket ettiklerini vurgulayan Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun bütün yönleriyle tanıtılması ve yatırımların arttırılması için çaba harcadıklarını ifade etti.  Bolu’nun geçtiğimiz yıllarda da EMITT Fuarında yer aldığı hatırlatan Başkan Yılmaz, bu yıl  “Tabiatın kalbi Bolu” markasıyla EMITT 2015’de yer alacaklarını vurguladı. Fuarda Bolu’nun tüm ilçeleriyle turizm potansiyelini eni iyi şekilde tanıtmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Yılmaz şunları söyledi:

“Doğal zenginlikleri, zengin turizm alternatifleriyle dört mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı tabiatın kalbi Bolumuz turizmde ‘marka’ olacak. Amacımız, Türkiye’de ve dünyada “doğa, spor ve sağlık turizmi” dendiğinde ilk akla gelen kentlerden biri olmak! Bolu’yu turizm sektöründe dünya kenti yapmak üzere hazırladığımız stratejiye uygun projelerimizi teker teker hayata geçiriyoruz. Sayın Başbakanımızın açıkladığı Bolu’nun Kültür Turizm ve Gelişim Bölgesi ilan edileceği müjdesi bu süreçte bize kuvvet veriyor. Turizmde öncelikli il olmak turizm yatırımcıları açısından da Bolumuzu avantajlı konuma getirecektir.

Dört mevsimin keyfini doya doya yaşamak isteyen herkesi “Tabiatın Kalbi Bolu”ya davet ediyoruz. Bolumuza gelen misafirlerimizi daha iyi ağırlamak için yatırım hamlesi başlattık. Turizm altyapımızı geliştiriyoruz. Zengin turizm potansiyelimizi değerlendirmek üzere yerli ve yabancı yatırımcılarımızı da Bolumuza bekliyoruz”

Turizm sektöründe marka ürünlerin geliştirilmesi, yerel markalaşmanın sağlanması ve tanıtımı ile turizmin gelişmesi stratejilerinin hayata geçirilmesine katkı veren EMITT Fuarı ilk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka açık olacak. 2014 yılında 70 ülkeden 4000 katılımcının yer aldığı EMITT Fuarı’na katılan ülkelerden bazıları şöyle: 


Abu Dhabi, Adigeya, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnic, Ekvator, Endonezya,  Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa,  Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kazakistan,Karaddağ, Kenya, Kırım, Kosova, Kore, Küba, Lübnan,  KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu, Özbekistan, Pattaya- Tayland, Peru Senegal, Seychell adaları, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan RF, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yunanistan,  vs

Fuar süresince Bolu’nun turizm potansiyeli, doğa turizmi, doğa sporları turizmi, kış turizmi, sağlık ve termal turizmi hakkında yerli ve yabancı fuar ziyaretçilerine, seyahat acentelerine ve turizm yatırımcılarına bilgi verilerek Bolu’nun tanıtımı yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER