banner120

Bolu EMİTT’e imzasını attı

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 17'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT, İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta açıldı. Açılışa katılan Belediye...

Bolu EMİTT’e imzasını attı

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 17'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT, İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta açıldı. Açılışa katılan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, EMİTT Fuarı’nın dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olduğunun altını çizerek, bu fuara Bolu olarak katılmanın da ilimiz turizmi açısından son derece önemli olduğunu belirtti.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olan EMİTT Fuarı’nın İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta gerçekleştirilen açılışına katıldı. Bolu ve Bolu’nun bütün ilçelerinin katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşan Başkan Yılmaz, EMİTT Fuarı’nın ve bu fuara Bolu olarak katılmanın öneminden bahsederek “Emitt Fuarı turizm açısından dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesidir ve eğer biz turizm kentiyiz diyorsanız bu fuara katılmak zorundasınız. Biz MARKA, BAKAB gibi daha birçok kurum ve kuruluşla birlikte bu işin içerisinde süreklilik arz etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar içerisinde hem Bolumuz ve ilçelerinin tamamını tanıtırken, turizm bölgelerimiz ve otellerimizde bu fuarda tanıtımlarını yapma imkânı buluyorlar. Zaman içerisinde inşallah bu fuarın bizlere katkısı artarak devam edecektir. Bizde bu tür programlara Bolu Belediyesi olarak destek vererek devam ettirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Dünyada birçok fuar var fakat turizm açısından en ciddi ve uluslararası olan fuar bu fuardır. Burada ayrıca kendi iliniz haricinde diğer yörelerin ürettiği ürünleri ve o yöreleri de tanıma şansı buluyorsunuz. Sadece bizim bulunduğumuz holü dolaşarak tüm Batı Karadeniz illerinin hem turizm değerlerini hem de yörelerine has ürettikleri değerleri görebilme şansınız oluyor. Ayrıca buranın sayesinde MARKA’daki illerin tamamının içerisinde bulunduğu bir turizm faaliyeti başlatabileceğimiz gibi BAKAB ile de bütün Batı Karadeniz’deki illerin içerisinde bulunduğu bir turizm faaliyeti başlatabiliriz. Birde bu fuara katılan iller ve ilçeler birbirleriyle diyalog halinde oluyorlar ve bu bile çok önemli bir gelişmedir.”dedi. Başkan Yılmaz fuar açılışının ardından Bolu ve ilçelerinin stantlarının bulunduğu holdeki diğer illerin stantlarını da gezerek, hem görevlilerle sohbet etti hem de o illerin yöresel ürünleri ve turizm faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Yılmaz daha sonra fuar alanından canlı yayın yapan Karabük, Öncü ve Rumeli TV’nin konuğu oldu. Canlı yayında, Bolu ve Bolu’nun turizm faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Yılmaz, EMİTT Fuarı’nın hem Bolu hem de çevresindeki iller için son derece önemli olduğunun altını bir kez daha çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124