Bolu Emniyetine İHA bürosu

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde İHA (İnsansız Hava Araçları Büro Amirliğini) hizmete açtı. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde de 2 polis memurundan oluşan yeni birim açıldı.

Bolu Emniyetine İHA bürosu
Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde İnsanız Hava Araçları Büro Amirlikleri kuruldu. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde de kurulan yeni büro kurularak hizmete girerken, büro direk olarak İl Emniyet Müdürünün sorumluğuna verildi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki sınır illeri başta olmak üzere belirlenen şartları taşıyan personel, eğitim verilmek üzere yakında Ankara'ya çağrılacak.Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 40'tan fazla ilde görevli personele drone pilotluğu konusunda teorik ve pratik eğitim verildiği öğrenilirken Bolu Emniyetinde göreve başlayan 2 polis memurunun yakın zamanda eğitime gideceği, müdürlük bünyesine ise bir adet drone verildiği belirlendi.

81 ilin tamamındaki personel eğitimlerinin 2018 Haziran sonuna kadar tamamlanmasıyla drone ve İHA pilotu olmayan İl Emniyet Müdürlüğü kalmayacak.İl Emniyet Müdürlüklerine dağıtımı yapılan dronelar, gece de görüntü alma özelliğine sahip kameralarla donatıldı.Bolu İl Emniyet Müdürlüğü bünyesine verilen dronenin özellikle terör, asayiş, trafik olaylarında kullanılacağı ayrıca dini ve resmi tatillerde karayollarındaki yoğunlukların tespiti konusunda kullanılacağı, havadan görüntü kaydeden dronelerin olaylar esnasında an be an il emniyet müdürünün makamına görüntü aktaracağı ve görüntüler üzerinden görevli polislerin hem olaylara kısa zamanda gideceği hem de olaylara karışanların anında kesin tespit yoluna gideceği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128