BOLU EMNİYETİNE IŞİD UYARISI

Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstihbarat Daire Başkanlığı Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne IŞİD konusunda uyarı yazısı gönderdi. Emniyet ve jandarma, militanların kullandığı İstanbul, Bolu, Ankara, Konya, Kilis, Aksaray, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Gaziantep güzergahındaki tüm ekiplerin teyakkuz halinde olmasını istedi. Bolu Emniyeti, MOBESE'leri inceleyerek şüpheli kişileri kontrol etmeye başladığı öğrenildi.

 BOLU EMNİYETİNE IŞİD UYARISI

Türkiye'de IŞİD'in kontrolünde, çoğunluğu kamyonet olan 22 bombalı araç olduğu yönündeki ihbarlar değerlendiriliyor. Emniyet, IŞİD ile ilgili tüm illere uyarı yazısı gönderdi. İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan 81 ile gönderilen yazıda IŞİD'in "Camilerde etkili olmaya çalıştıkları", "metropollerde hücre yapılanması şeklinde eylem birimleri oluşturulmuş olabileceği" ve "örgütün belirtilen eylem birimlerini hükümetin IŞİD politikalarına karşı tehdit unsuru olarak kullanabileceği" bilgisi yer aldı. Türkiye'de IŞİD'in kontrolünde, çoğunluğu kamyonet olan 22 bombalı araç olduğu yönündeki ihbarlar değerlendiriliyor.

 

Türkiye’den Suriye’ye cihat için savaşçı gittiği iddiaları gündemi meşgul ederken, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’da harekete geçti. IŞİD'in Türkiye'ye yönelik terör saldırısı olabileceği yönündeki uyarılar sonrası özellikle metropollerde önlemler artırıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER