banner120

Bolu ‘Engelsiz Kent’ oluyor

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Engelsiz Kent Bolu’ projesinin ilk çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak İzzet Baysal Caddesi’ne, Bolu Belediye binası önünden başlayarak Valilik önüne kadar uzanan alanda hissedilebilir sarı yüzey uygulaması gerçekleştiriliyor.

Bolu ‘Engelsiz Kent’ oluyor
 Nüfusunun yaklaşık % 12’sinin engelli vatandaşlardan oluştuğu ülkemizde, engellilerin sosyal yaşama adapte olması ve yaşadığı zorlukların ortadan kaldırılması adına birçok çalışma yapılıyor. Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen ‘Engelsiz Kent Bolu’ projesinin ilk çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Belediye binasından başlayıp, Valilik önüne kadar tüm İzzet Baysal Caddesi’nde sarı hissedilebilir yüzey uygulaması gerçekleştiriliyor. Çalışmaların devamında 7 adet otobüs durağında sesli ve görüntü bildiri sistemi kurularak, otobüs duraklarının fiziki şartlarında (tutunma barları, sarı parlak şerit, tekerlekli sandalye yeri, kabartmalı harita ve rampalar) düzenlemeler yapılacak. Ayrıca pilot bölge içerisinde, standartlara uygun otopark alanları ve hemzemin yaya geçitleri ile sesli uyarı yapan trafik ışığı, trafik işaret ve işaretçileri uygulamaları gerçekleştirilecek. Yine proje kapsamında, il genelinde çalışma ve denetim komisyonları oluşturulacak ve Engelsiz Ulaşım Destek Masası kurularak hedef kitleye tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
mmm
mmm - 8 yıl Önce

burada bir sıkıntı var. bolu gibi toz toprak içindeki memlekette kışın o çıkıntıların arasına dolacak çamur, kar ve buzu nasıl hissedecekler. bunun temizliğini kim yapacak? ana cadde temizlenmez iken bunlar nasıl muhafaza edilecek? çok değil 3 aya göreceğiz.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124