Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği’nden Recep Tayyip Erdoğan’a açık destek: “BİZ İSTİKRARDAN YANAYIZ”

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret, Cumhurbaşkanı seçimleri kapsamında kendilerini ziyarete gelen Ak Partililere açık destek verdi. Gayret, Ak Parti’nin 12 yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan memnun olduğunu belirterek; “12 yıldır hükümetinizin esnaf ile ilgili aldığınız kararlarda bazı noksanlıklar olsa bile ben açık ve net söylüyorum; bugün Türkiye Cumhuriyetindeki esnaflar olarak biz icraattan son derece memnunuz. Biz istikrardan yanayız” dedi.

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği’nden Recep Tayyip Erdoğan’a açık destek: “BİZ İSTİKRARDAN YANAYIZ”
Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek üzere çalışmalarını sürdüren Ak Parti Bolu İl teşkilatı, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, TBMM Divan Kâtip Üyesi ve Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel ve çok sayıda partili katıldı.

“VATANDAŞLARIMIZIN DOĞRU KARAR VERMELERİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORUZ”

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret ve birliğe bağlı çok sayıda üyeye kısa bir konuşma yapan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, millet olarak tarihi günler yaşadıklarını ifade ederek “Ülkemiz için tarihi günlerdeyiz inşallah Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemize milletimize hayırlara vesile olacaktır. Bu bağlamda bizde seçim süresi boyunca çalışmalarımızı devam ettiriyor, vatandaşlarımızın doğru karar vermelerini ve adayımızı tercihleri konusunda duyarlı olmaları için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah alacağımız sonuç milletimiz ve devletimiz için hayırlı olacaktır” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ HERHANGİ BİR ARACI OLMADAN CUMHURBAŞKANINI DİREK TAYİN EDECEK”

Coşkunyürek’in ardından konuşma yapan Milletvekili Ali Ercoşkun ise, ilk olarak Tahir Gayret’i geçtiğimiz aylarda yapılan Genel Kurulda yeniden başkan seçilmesinden dolayı tebrik ederek başladı. Ercoşkun, “Genel kurula mazeretimden dolayı katılamamıştım. Bu vesileyle de ilk defa sizleri ziyaret etmiş oldum. O nedenle öncelikle hayırlı uğurlu olsun demek istiyorum. Yönetiminizle birlikte inşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonrada hayırlı işler yapmaya vesile eder” diye konuştu.

Bir siyasi partiyi temsil ederek geldiklerini belirten ve 10 Ağustos’un önemine dikkat çeken Ercoşkun, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bizlerde tabi buraya bir siyasi partiyi temsil ederek geldik. 10 Ağustos’ta çok önemli bir seçimi hep beraber geçireceğiz. İlk defa milletimiz herhangi bir aracı olmadan, adaylar arasından devletin başını; Cumhurbaşkanını direk tayin edecek. Bu güne kadar millet bu güne kadar bir aracı kullanmadığı her ortamda en doğrusunu tespit etti ve hiçbir zaman yanılmadı.

10 Ağustos’ta yapılacak seçimin ülkemizin son 10-12 yıllık istikrar dönemin devamını diliyoruz. Bunun içinde yüksek katılım şart. Tercih ne olursa olsun 10 Ağustos günü milletimiz sandığa gidip görüşünü yansıtması, milli iradenin sandığa yansıtılması önemli. Biz milletin tercihinin farkındayız. Ve sahadan aldığımız geri dönüşler de çok önemli. Sizde Bolu çapında en büyük kuruluşu temsil ediyorsunuz STK anlamında. Bildiğimiz kadarıyla 14 bin civarında üyeniz var. Dolayısıyla toplumun her kesimini temsil eden bir yapı olarak birlikte olmayı arzu ettik ve inşallah da 10 Ağustos’ta hep birlikte en güzel günleri karşılarız umut ediyorum.”

“BİZİM DERDİMİZ BÜYÜK TÜRKİYE FOTOĞRAFINA UYGUN TÜRKİYE’DE YAŞAMAK”

Ercoşkun’dan sonra birlik üyelerine hitap eden TBMM Divan Kâtip Üyesi ve Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de konuşmasına Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret ile yönetimini yeniden seçilmeleri nedeniyle tebrik ederek başladı. Kongreye katıldığını söyleyen ve gerçekleşen kongrenin çok renkli geçtiğini söyleyen Küpçü, “netice itibariyle Bolu’muz kazandı” diye konuştu.

Küpçü konuşmasına şu şekilde devam etti; “Biz bugün Ak Parti ailesi olarak; il başkanımızla, milletvekili arkadaşımla, belediye başkanımızla, il genel meclisi başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ve tüm teşkilatlarımızla birlikte sivil toplum kuruluşu örgütlerimizi ziyaret etmeyi arzu ettik. Çünkü bizim derdimiz büyük Türkiye fotoğrafına uygun Türkiye’de yaşamak. Şüphesiz biliyoruz ki burada bulunan tüm oda dernek başkanlarımızın derdi de bu. O fotoğrafa uygun bir şekilde ülkemizin, Bolu’muzun gelişmesi ve dönüşmesi. Bu büyük Türkiye resminin oluşması için bu masa etrafındaki herkesin bir kenarından katkı vermesi gerek. Sizlerin kanaatleriniz, düşünceleriniz bizim için çok önemli. Başbakanımız 132 yıllık iktidarı boyunca buna önem verdi. Bundan dolayı da bugün BESOB’a hem hayırlı olsun ziyareti diyelim hem de sizlerle bir araya gelelim istedik. İnşallah 10 Ağustos tabi bizim gönlümüzden geçtiği gibi olur, milletimize hayırlar getirir. Ben tekrar bizi ağırladığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

GAYRETTEN AÇIK DESTEK

Siyasilerin konuşmasının ardına son olarak ev sahibi Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ak Partili siyasilerin ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Gayret, “Bugün BESOB’a teşrifinizden dolayı bize bağlı 26 oda adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Konuşmasının devamında geçtiğimiz ay Bolu İl başkanı olarak atanan Yüksel Coşkunyürek’e ayıran Gayret, “Öncelikle çok sevdiğim, saydığım, benim de hemşerim olmasından dolayı gurur duyduğum Yüksel Coşkunyürek’in il başkanlığına atanmasından dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Yoğun çalışmalarından dolayı kendisini BESOB olarak ziyaret edemedik ama seçimlerden hemen sonra kendisini ziyaret edeceğiz. Ben kendilerine görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“BİZ İSTİKRARDAN YANAYIZ”

Daha sonra ilk turu 10 Ağustos’ta yapılacak tarihi Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Gayret, BESOB olarak Ak Parti’nin köşk adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini net bir şekilde ifade etti. Ak Parti’nin 12 yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan memnun olduğunu söyleyen Gayret, “12 yıldır hükümetinizin esnaf ile ilgili aldığınız kararlarda bazı noksanlıklar olsa bile ben açık ve net söylüyorum; bugün Türkiye Cumhuriyetindeki esnaflar olarak biz icraattan son derece memnunuz. Biz istikrardan yanayız. Önceden hükümetler çok kısa süre içerisinde değişiyordu. Fakat bu son 12 yılda iyi bir istikrar yakalandı ve büyük işler yapıldı. O nedenle ben 10 Ağustosta seçimin bir dahaki dönemine kalmayacağını, Türk halkına bu güne kadar yapılan hizmetlerin yanında olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER