Bolu Fen Lisesi'nin büyük başarısı

Bolu Fen Lisesi'nden dört öğrenci katıldıkları yarışma ve sınavlarda başarılı dereceler elde ederek okullarını ve Bolu'yu en iyi şekilde teslim ettiler.

Bolu Fen Lisesi'nin büyük başarısı

Bolu Valisi Aydın Baruş, katıldıkları yarışmalarda bölge birinciliği ve ikinciliğini kazanan başarılı öğrencileri makamında ağırladı. Vali Aydın Baruş'un makamında kabul ettiği ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu Fen Lisesi Müdürü Ali İhsan Duman, Biyoloji Öğretmeni Tülin Günver ile Kimya Öğretmeni Selma Ünal ve başarılı öğrenciler katıldı.

Ziyarete ilk olarak EXPO 2016 Antalya Evrensel Botanik Sergisi kapsamında düzenlenen 'Anadolu Bitkileri EXPO'da Etnobotanik Yarışması'na Bolu Fen Lisesi adına Biyoloji öğretmeni Tülin Günver’in danışmanlığında katılan Sena Kadakal ve Elif Sert'in Karadeniz Bölge ikincisi oldukları yarışma konuşuldu. Projenin danışmanı okul Biyoloji Öğretmeni Tülin Günver ile öğrenciler yarışmaya Bolu'da yetişen ve tüketilen 20 bitki ile katıldıklarını ve 750 proje arasından Karadeniz Bölge ikincisi olduklarını aktardılar. Ayrıca yarışmanın kriterleri hakkında da bilgiler veren Tülin Günver, yarışmada botanik kurutma, arazi çalışmaları, resim ve video çekimi gibi konuların yarışmanın etkileyici kriterleri olduğunu kaydetti.

Projenin hazırlanmasında ve sonraki aşamalarında emeğin geçen öğretmen, idareci ve öğrencileri tebrik eden Vali Aydın Baruş, Bolu'nun doğal yapı bakımından zengin olan tabiatını, bitki örtüsünü en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

KARADENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDULAR

Diğer başarıda ise okulun Kimya öğretmeni Selma Ünal'ın danışmanlığında öğrenciler Kevser Nur Nural ve Çiğdem Karagöz katıldıkları 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sınavlarında Kimya dalında 12 sınıf öğrencileri arasında Karadeniz Bölge birincisi ve ikincisi oldular. Yarışma hakkında Vali Baruş'a bilgiler aktaran Kimya Öğretmeni Ünal ve başarılı öğrenciler bu yarışmayı TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı'nın düzenlediğini ve Kocaeli'nde yapılan yarışmada devlet okulları kategorisinde başarı kazandıklarını aktardılar.

Başarılarından dolayı hem öğrencileri hem de öğretmen ve idarecileri tebrik eden Vali Baruş, öğrencilere başarılarının devamını diledi.

MUTLU OLACAĞINIZ MESLEĞİ SEÇİN

Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Baruş,katıldıkları yarışmalarda Bolu İlini en iyi şekilde temsil ederek derece elde etmeleri nedeniyle öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Ziyaretinin sonunda Vali Baruş başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124